SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 20 dub 2019 14:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kvetení a plodnost
PříspěvekNapsal: 13 čer 2015 16:52 
Čestný člen
Čestný člen

Karle opet dekuju. Ja na netu uz podnoze lustrovala, ale zatim jsem nikde nenarazila na takove shrnuti jako jak ovlivnuje nastup do.plodn 9 sti, kvalitu plofu apod. Ale mozna jen neumim hledat :-)

PříspěvekNapsal: 30 črc 2018 18:22 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

V inom vlákne som vlani písal, že rastlinám vysadeným do voľnej pôdy sa u mňa nechce kvitnúť. Toto je ich tretia sezóna a nemôžem povedať, že by sa to zlepšilo. Na 40m2 mám 23 citrusov a na jar na nich bolo spolu 11 kvetov :? Potešilo aspoň to, že ani pri vysokých teplotách zatiaľ nič neopadlo. Teraz ma ale pozitívne ma prekvapil pomarančovník Ordo, ktorý nasadil pomerne dosť kvetov. Neviem či je letné kvitnutie u neskorých odrôd štandardné, alebo len už začína "dostávať rozum"...
Obrázek

V nádobach som si nechal len pár fortunel - ak nerátam mladé záložné rastliny (a popravde neviem čo s nimy, keďže materské sa netvária, že by potrebovali zachraňovať :lol: ) Tie s plodením problém nemajú, ako napr. tento Nippon:
Obrázek
Takže tak, aj v skleníku je to stále boj (najmä so sviluškami), ale nevzdávame to (pá)

PříspěvekNapsal: 16 srp 2018 20:33 
Nový člen
Nový člen

Takéto sú rozdiely vo veľkosti plodov.
Citrus clementina odrodu žiaľ neviem dostal so ako nechcený dar

[IMG_9744.jpg](https://postimg.cc/image/r8ui9kjhx/)

Citrus unshiu Marc. 'Miyagawa 00'

[IMG_9739.jpg](https://postimg.cc/image/eu7q9dx6d/

Citrus reticulata
[IMG_9742.jpg](https://postimg.cc/image/4a2e3zcr9/)

Pomaranč, ktorý som kúpil vo výpredaji
[IMG_9726.jpg](https://postimg.cc/image/nf5ndzjs5/)

U mňa končí už druhá rastová perióda. Tento rok to naozaj rastie ako z vody aspoň u mňa. Dúfam, že sa tak darí aj ostatným. S pozdravom Jozef

PříspěvekNapsal: 15 pro 2018 22:13 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Ako som pisal vyssie, napriek zufalo nizkemu poctu kvetov, kazdy jeden priniesol plod. Takto nejako to vyzeralo: 1x Miyagava, 2x okitsu, 4x Oronulles, 3x Ordo
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Velkostou prekvapila klementinka, priemer tesne pod 8cm, rovnako ako Okitsu. Bud je to nizkym poctom plodov, alebo mam nieco ine, ako som kupil. Ordo sa vyfarbuje len pomaly, ale tak by to podla popisu aj malo byt. Zvedavy som hlavne na jeho letnu nasadu. Inak v auguste mi zakvitli este 2 dalsie pomarancovniky a madarinka Primosole. Pomarance maju teraz priemer cca 5cm, mandarinka tak 3. Ju budem musiet prebrat, lebo nasadila toho az moc. Pomarance skusim nechat bez zasahu, snad ich to trochu pribrzdi v raste. A budem verit, ze na jar sa k nim prida co najviac pribuznych ;)

PříspěvekNapsal: 16 dub 2019 20:15 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Tak táto sezóna už vyzerá nádejnejšie, bez kvetov zostali len 4 rastliny. Zvyšok rôzne. Od symbolických pár kvietkov (napr. BA9) až vysoké množstvo u väčšiny pomarančovníkov.
Obrázek Obrázek Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina