SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 05 dub 2020 13:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 31 bře 2015 07:25 
Nový člen
Nový člen

NO mne uz cez 3 tyzdne ziadne rastliny nezimuju!! 8-)

PříspěvekNapsal: 17 led 2016 16:27 
Nový člen
Nový člen

Ahoj prosím o radu mám Washington Navel a nevim co vše mu je :(
1.problém myslím, že to budou svilušky mám tam pavučinky (tak jsem celý citrus osprchoval a otřel jarovou vodou o opět osprchoval) nemá někdo odzkoušený dobrý insekticid na ty svilušky?
2.problém černání stonku ( černání stonku jsem již zastříhnul a použil fungicidní přípravek Syllit proti houbovým chorobám )
3.problém vůbec nevim co to, je to uvnitř listů jakoby světle zelené tečky (jestli to nemůže být nedostatek železa nebo něčeho?) prosím o radu

1. http://s14.postimg.org/u037hi29t/IMG_20 ... 113606.jpg
2. http://postimg.org/image/nxmd0lomd/
3. http://postimg.org/image/kte0rji2r/ http://postimg.org/image/pogwhav5v/

Moc děkuji za každou radu

PříspěvekNapsal: 17 led 2016 17:39 
Čestný člen
Čestný člen

Na svilušky se postřikují "akaricidy", mně se osvědčil Nissorun 10WP, ale dají se najít na internetu i další podobné postřiky. Žádnou chlorózu neřeš, ty světlé flíčky, jakoby postříkané či pokropené flíčky na listech, jsou díry vyžrané sviluškama.

PříspěvekNapsal: 17 led 2016 18:59 
Nový člen
Nový člen

Díky moc Šimone (děkuji) moc mi to pomohlo hlavně ta rychlá odpověd. Nevíš jestli ten přípravek seženu třeba v OBI? mám to vedle práce.... popř. kde?
Doma mám na škůdce zatím pouze tento Substral http://postimg.org/image/w6tpi13z7/

a ty flíčky zmizí a nemám je řešit nebo to nějak vadí rostlině?

PříspěvekNapsal: 17 led 2016 19:44 
Čestný člen
Čestný člen

Fleky po sviluškách nezmizí, jen až rostlina tyto listy nebude potřebovat a sama je shodí.

PříspěvekNapsal: 17 led 2016 20:16 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Odurco, ten tvoj pomarančovník je ukážkovo napadnutý roztočcami.
Urobil si dobre, že si listy a konáriky poumýval, ale bohužiaľ vajíčok si sa nezbavil.
Takže treba použiť "chémiu". Výborný prostriedok na likvidovanie roztočcov je Vertimec 018 EC, ktorý má tú výbornú vlastnosť, že sa translaminárne šíri v pletivách listov.
Ďalší v poradí je Apollo 50 SC, ktorý likviduje vajíčka a prvé pohyblivé štádiá roztočcov.
Tretím v poradí je Sanmite 20 WP, ktorý likviduje všetky štádiá roztočcov ( vajíčka, larvy, nymfy, dospelci ). Tento postrek, na rozdiel od prvých dvoch je v práškovej forme.

PříspěvekNapsal: 20 led 2016 16:28 
Nový člen
Nový člen

Díky moc všem (děkuji) už jsem koupil Nissorun 10WP , rozmíchal a postříkal (komplet celou rostlinu a trochu i na povrch hlíny) jak často je dobré to opět zopakovat?
Chtěl jsem se ještě zeptat jestli mezi tím mohu použit i fungicidní přípravek Syllit proti houbovým chorobám.(také by mě zajímalo jak často stříkat...)

PříspěvekNapsal: 21 led 2016 13:09 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Osobně jsem používal (když jsem měl ještě většinu citrusů v bytových podmínkách) kombinaci právě NISSORUNU 10WP s Agrionem Delta - ten zrikviduje i vajíčka a vsákne se na nějakou dobu do pletiv listů. Když se tedy náhodou z vajíček cosi vylíhne (protože Nissorun 10WP svilušky spíše sterilizuje než přímo zabije), popapají si Agrionu vsáknutého v listech a zdeeeechnou... Jako ideální kombinace se zdala být střídavá aplikace Nissorun/Agrion Delta/Nissorun vždy v rozmezí cca týden (když ani to nepomohlo, tak ve 4.týdnu opět Agrion a to už byla většinou smrt svilušek jistá). Před aplikací čehokoliv vždy pořádná sprcha a nechat uschnout do sucha (nebo pro urychlení utřít hadříkem - i když můžeš tím náhodou poškodit listy + případné svilušky sejmeš při utírání i mechanicky), pak aplikovat. Dnes u mne za chemii vykonává práci ve skleníku mráz (v zimě) a vlhkost vzduchu v ostatním období (i když je zase riziko plísní). Pokud chceš trošku zariskovat bez chemie, mám rovněž ověřeno, že pokud necháš rostliny 2 noci na mrazu okolo mínus 5 (musíš si ovšem hlídat, aby nelízlo -10), většina svilušek zmrzne - takto jsem letos vyřešil svilušky na pomelu a limonimedice (ale můžeš riskovat, že ti v truhlíku zmrzne i rostlina samotná - je dobré mít proto silný hliněný truhlík, který tak nevymrzá jako plast a vrch substrátu zasypat po dobu mrznutí např. slámou)...Po mrazové terapii se nové Svilušky také nevylíhly, čili to dostala i vajíčka. Ale neříkám, že to musí fungovat vždy a všude, jen popisuji své dosavadní zkušenosti.

PříspěvekNapsal: 22 led 2016 12:22 
Nový člen
Nový člen

díky Zebra

PříspěvekNapsal: 10 dub 2016 16:32 
Nový člen
Nový člen

Minulý rok som odolala, plody som nenechala, tento rok, ak by plod udržal a zároveň prosperoval aj v raste listov, už by som jeden asi nechala.
Obrázek

a už aj kvitneme

Obrázek

PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 11:53 
Nový člen
Nový člen

Obrázek

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina