SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 06 dub 2020 23:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hnojiva a stimulátory
PříspěvekNapsal: 02 bře 2013 20:09 
Čestný člen
Čestný člen

Bydliště: Paračov,okr.Strakonice,482 m.n.m.Teploty měřené 1,5 m.n.z
Jj, tohle už jsem někde viděl, ale kde to si nevzpomenu.....
Příloha:
emoce_7.gif
emoce_7.gif [ 22.95 KiB | Zobrazeno 2797 krát ]

Mám to. :lol: To tlačítko ,,Hledat'' je docela dobrý, tady to je.....http://93.99.158.35/forum/viewtopic.php?f=62&t=40&p=2178&hilit=tabulka#p2178

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013 20:23 
Juj, tak to se omluvám :oops: . Ale mazat to nebudu, nedávno jsme se o tom tady všichni dychtivě bavili, a nikdo si na mojí tabulku nevzpomněl :( :) .

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013 20:34 
Čestný člen
Čestný člen

Bydliště: Paračov,okr.Strakonice,482 m.n.m.Teploty měřené 1,5 m.n.z
Já bych to taky nemazal a když tak koukám na tu tabulku, co dát pod banány odleželej slepičí hnuj :?:

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013 20:40 
Nene, psal jsem to už výše, to co má hodnotu nad 7 je už pro rostliny ohrožující. Ten slepičák je nejsilnější hnojivo z chovných zvířat ;) .

Banán by ti mohl ze začátku dobře růst, ale později se objeví deformace, listy se začnou lámat, světlat a skončí to úhynem rostliny :roll: . Ideální je fakt to koňský, kravský, případně ovčí nebo kozí, do jiného bych se nepouštěl 8-) .

Ten slepičák se hodí spíše do půdy pro zeleninu, ale pouze na podzim a v menším množstvý :) .

PříspěvekNapsal: 02 bře 2013 20:42 
Čestný člen
Čestný člen

Taky pouzivam konsky a banan si lebedi.Ted ma 3 odnoze porve co ho mam. (ban)

PříspěvekNapsal: 03 bře 2013 18:39 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Martas píše:
Jj, tohle už jsem někde viděl, ale kde to si nevzpomenu.....
Mám to. :lol: To tlačítko ,,Hledat'' je docela dobrý, tady to je.....http://93.99.158.35/forum/viewtopic.php?f=62&t=40&p=2178&hilit=tabulka#p2178

Tu máte tú tabuľku originál:

Přílohy:
Průměrný přívod živin do půdy ve statkových hnojivech.docx [14.34 KiB]
75 krát

Předmět příspěvku: Citrusy všeobecně
PříspěvekNapsal: 04 bře 2013 19:26 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Pro ty z Vás co hledají živiny pro své citrusy doporučuji tento link:
http://www.lovochemie.cz/Produkty/Listova-hnojiva.html

Složení zjistíte při otevření výrobkového listu.
Balení začínají na 1l a dají se zakoupit v krámku, který je umístěn přímo u Lovochemie u silnice.
A ano, jsem zaměstnancem Lovochemie :-)

PříspěvekNapsal: 04 bře 2013 20:33 
Administrátor
Administrátor

Choseee - vítám tě mezi námi.
Tvůj příspěvek jsem přesunul tam, kam patří - tj. sem.

Odkaz ponechám, byť je ryze komerční.

Poznámku si však neodpustím.
Díval jsem se pouze na jeden výrobek /hned ten první/. Nikde není uvedeno, že se jedná o "přírodní" produkt. Z toho mi plyne, že jde o surovou chemii, kterou bych na svoje rostliny nikdy nedal... Pokud by to totiž produkt/y na přírodní bázi byly, určitě by jste to velikým písmem hlásali.
Ale jinak případné použití nechám na každém pěstiteli.

PříspěvekNapsal: 04 bře 2013 22:19 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Děkuji za přivítámí.
Ano, opravdu se jedná o kapalná hnojiva vyrobená převážně z anorganických solí, popřípadě chelátů. Popravdě mě zaskočila Vaše připomínka, že by jste tato hnojiva, kvůli tomu, že nejsou přírodní, na rostliny použil. Troufám si tvrdit, že pokud chcete rostlinám dodat zejména stopové prvky, pak téměř vždy narazíte na hnojiva průmyslově vyrobená, ne přírodní. Tím chci říci, že pokud rostlina začne strádat, rád sáhnete po průmyslově vyrobeném hnojivu, či postřiku, jelikož pak nemáte moc na výběr :-).To byl v podstatě i důvod, proč jsem tento link dal k dispozici, neb někdo z topicu odkud byl příspěvek přesunutý poptával menší balení "železa", na jehož nedostatek jsou citrusy háklivé a trpí pak chlorózou.
Samozřejmě nechávám na posouzení každému jaké hnojivo používá. Já osobně řadu let preferuji organické granule (do půdy) + právě listové hnojivo s obsahem stopových prvků (hnojím na list).

PříspěvekNapsal: 05 bře 2013 09:09 
Administrátor
Administrátor

No a o tom to asi je.
Já na list zásadně nehnojím a mlžení /rosení/ používám jen na některé rostliny a to zcela vyjímečně. "Zapatlané" rostliny nemusím...
U mě jsou rostliny přes léto volně na zahradě a "omývány" jsou deštěm, když prší. Myslím, že v těch deštích je v současné době víc "příměsí", než kdybych je čímkoli ještě stříkal.
Chemii nesnáším na zahradě, natož v nádobách..

PříspěvekNapsal: 03 dub 2013 15:20 
Čestný člen
Čestný člen

Fosfátová skla se používají pro dodání fosforu P 50 pro kvetení a draslíku K 18 pro vyzrávání pletiva rostlin a dle všeho je to přírodní produkt---nerost. Prodává se v drceném stavu nebo upravený v granulát, případně prášek. Není rozpustné ve vodě a rostliny ho naleptávají látkami z kořenů. Letos ho dávám hlavně pod semenáče, které chci dovést do plodnosti, případně k rostlinkám před prvním kvetením. Obsahuje i další mikroprvky včetně bóru a hořčíku. Používal jsem ho i minulý rok, sice si už nepamatuji u kterých rostlin :oops: nicméně některé malé rostlinky jsou obsypány poupaty :)

Na okyselování nepoužívám nic, ale dá se použít výluh z rašeliny pro zlepšení půdních vlastností.

PříspěvekNapsal: 03 dub 2013 15:31 
Nový člen
Nový člen

Tak koukám že jsem fakt přehlídnul že o hnojivech téma někde už je! ;)
No mě ty fosfátové skla hodně nadchnuli a budu je cpát do všech rostlin když je budu na jaře přesazovat. Kdyby to nebylo tak drahý, stovka za malí pytlík který dlouho nevydrží. Co se týče toho okyselení tak se držím hesla že když je hlína špatná tak ji nic nezachrání a rostlinu přesazuji. chtěl bych to použít jen jako občasné hnojivo na přilepšení.
Ještě jsem koukal na vitamínový komplex prý výtažek od žížal. Zalije se chcíplá rostlina a stane se zázrak ona ožije! :o
Ne že by mě něco chcípalo ale když je to takový zázrak tak proč to neokusit! :lol:

PříspěvekNapsal: 03 dub 2013 17:06 
Nový člen
Nový člen

fosfátová skla vypadají opravdu zajímavě, asi je taky vyzkouším.
Každopádně než všelijaké zázračné vodičky si myslím že dobře zvolené hnojivo membránového typu (osmocote a jeho klony) dokáže daleko více.

Ale největší vliv ma fyzikální struktura půdy s dostatečným obsahem humusových složek aby se měli ty živiny kde fixovat v sorbčním komplexu. (s tím bojuju na své zahradě)

PříspěvekNapsal: 03 dub 2013 18:12 
Čestný člen
Čestný člen

Když si načal téma žížal, věřím že biohumus, který produkují je velmi perspektivní a účinné hnojivo a může být i v tekuté formě. Po revoluci, když se dešťovky pěstovaly na kšeft, se občas v prodejnách prodával biohumus v malém balení, několikrát jsem ho koupil a použil. Myslím, že účinek byl na rostlinách vidět a bylo jedno na které se použil.

Jsem trochu skeptický u vitality komplexu, jsou tam jednotlivé složky, dle mého názoru, v malém poměru a pokud se ještě ředí :?: :!:

PříspěvekNapsal: 03 dub 2013 18:40 
Nový člen
Nový člen

Naprosto souhlasím ze vším co jste napsali! ;)
Já jsem do toho vitamín koplexu investoval stovku za půllitrové balení. Ředí se to jedno víčko na 1l vody. Když jsem dozalíval tu mou hromadu rostlin tak to půllitrové balení padlo za vlast. Jak jsem již psal hodně drahé hnojení. Ale za ten pocit to stálo!
Hlavně aby s toho měli ten pravej orgáč i mé rostliny a né jen peněženka. :lol:
Jinak já hnojím převážně bio. Do sudu vykvasím kopřivy na jaře přes léto zase mám od slepiček kvas. No a když rostliny přesazuji dávám na dno granulovaný hnůj od koně a krávy tak používám jen občas nějaké to chemické přihnojovadlo.
Budu teď přidávat i to fosfátové sklo.

PříspěvekNapsal: 03 dub 2013 19:19 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Djuran píše:
Ještě jsem koukal na vitamínový komplex prý výtažek od žížal ...

Djuran, ako som už písal o niekoľko stránok späť o biohumuse, na hnojenie zeleniny je tento prírodný prostriedok výborný, ale na citrusy pôsobí skutočne ako " zatiahnutá ručná brzda".

mitas píše:
Vitality komplex obsahuje výluh z kompostu, ktorý vznikol činnosťou kalifornských dážďoviek.
Keď som si toto prečítal, hneď ma napadlo, ako som asi pred 10 - 15-timi ? rokmi neúspešne skúšal tento kompost na citrusoch. Tento kompost obsahuje výlučky slín týchto dážďoviek, a na citrusy to účinkovalo ako "brzda".
Zaujímavé je to, že keď sa tento substrát použil na pestovanie rajčín a papriky, tak úroda bola fantastická.
Ako som sa dočítal, tak tento komplex je 3-oj kombinácia: 1.) výluh z kompostu, 2.) humínové kyseliny, a 3.) živiny typu NPK o koncentrácii: N=1,5%, P=0,8%, a P=1,3%.
Práve pre túto nízku koncentráciu bude spotreba tohto hnojiva asi dosť vysoká.
Tu je link:

http://www.agrona.sk/vitality-komplex--1liter

PříspěvekNapsal: 06 dub 2013 20:30 
Nový člen
Nový člen

Zdravím ,
Mám celkem pozitivní zkušenosti s kupovanými přípravky Lignohumát i s Vermesfluidem. Hlavně s aplikací na list umordovaných přísad zeleniny + řízků z nich. Ale všemocné tedy NEJSOU.

Kalifornské žížaly mám nasazené v kompostu a beru od sousedů jejich trávu a listí, včetně ořechového a z vesela kompostuji a každé JARO cca z 95% ihned používám. Mám udělený ze dvou 20L kýblů kompostérek a zachytávám tam ten jejich žížalý čaj jak se všude uvádí a je to MODERNÍ. Ve finále je to normální výluh z kompostu. Není nic jednodušího než vzít hrst kompostu a rozmíchat ho v konvi a pak zalét. Jenom chci ještě podotknout, že žížaly obohacují kompost o vapník a dělají ho zásaditým.

Vždy z jara dělám Jíchu z kopřiv pak se mi ještě osvěčila jícha z “ VLKŮ“ rajčat a ostatního plevele co mi vyroste během sezóny v bubeláčích.

Na okyselení kompostu celkem s úspěchem používám štěpku + piliny (neměly by se používat bukové). Já neřeším, jestli jsou bukové PH+ nebo z jehličnanů PH- . Co mám to dám stejně 95% pěstuji v nádobách a pak stejně dosypávám na povrch nebo recykluji v kompostu.

S těmi granulovanými hnojivy typu Kravský-Koňský-Slepičince je to jak se vším v této době = člověk by měl sledovat jaké hodonoty NPK obsahují. Třeba koňský od AGRA nemá skoro žádné volty , ale koňské z Hoštic jich má víc. V podstatě s němi člověk neublíží, pokud k rostlině nenasype celý pytel, ale byl bych opatrný s tím koňským kvůli možnému obsahu vápníku.

PříspěvekNapsal: 07 dub 2013 09:34 
Administrátor
Administrátor

peckaY - vítám tě mezi námi.

Jsem rád, že rozvíjíte toto téma vlastními zkušenostmi. Jsou to moc důležité věci.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2013 17:31 
Administrátor
Administrátor

Jaké máte zkušenosti s Býčkovým hnojivem? Zajímá mě to hlavne v hrnkové kultuře.
Případně nejaké tipy jak ho používat. Mám pár rostlin co přesazuji tak jednou za 5-10 let, mohlo by se to hodit....

PříspěvekNapsal: 25 črc 2013 17:41 
Já jsem ho vysypal a lehce zapravil na povrch substrátu většiny citrusů.. Toto hnojivo má poměrně velké množství sušiny, takže přimíchávat ho do substrátu je téměř zbytečné, jelikož se všechny prospěšné látky vstřebají a odplaví do 1 měsíce ;) .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina