SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 06 dub 2020 23:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 12:25 
Nový člen
Nový člen

Omlouvám se, ale zakládal sem si to především kvůli tomu dotazu, a moc se tady vtom taky nevyznám tak sem ani nevěděl kam že se mi to vloží. Takže se omlouvám. A škůdce jsem tam žádného nenašel. Popřípadě můžu doložit foto.

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 12:30 
Administrátor
Administrátor

.. v pohodě... ;)
Nicméně já bych je ještě zkontroloval.
... jen pro zajímavost - o jaké jde druhy? ... některé jsou právě typické tím, že se jim listy kroutí...

V jaké jsou zemině? Kde jsou umístěny rostliny? Čím a jak často hnojíš?

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 12:35 
Nový člen
Nový člen

Jedná se o druh Calamondin. Umístěny jsou v zemině speciálně na citrusy, hnojím je hnojivem na citrusy od výrobce agro jednou za 14 dní podle návodu. Umístěny jsou převážně na slunci.

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 12:58 
Administrátor
Administrátor

Zemina "speciální pro citrusy", to mám chápat jako ta kupovaná?

V tom případě začni tím, že je přesadíš do pořádného substrátu! Zahradnický substrát : písek : rašelina 3 : 1 : 2 - pokud nechceš vymýšlet speciály. Pokud jsou hodně na slunci, klidně přidej díl zahradní zeminy /jílovité/.
Přestaň tak na měsíc hnojit. I když jsou na slunci, zalívej až vyschnou. Mimochodem - jak jsou na tom kořeny? Jsou tam "bílé nárustky" - nové?

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 14:13 
Nový člen
Nový člen

Ano ta kupovaná. Okej děkuji za radu přesadím je. Ano jsou tam nové kořeny i rostlina "obrašila" novými výhonky.

PříspěvekNapsal: 26 čer 2012 14:31 
Čestný člen
Čestný člen

Většinou je nějaký problém s kořeny. Takže jak píše Ivo, podívat se na kořeny. Tedy hlavně na konce kořenů. Pokud je něco dole špatně(přemokření, přesušení, přehnojení), tak se to projeví nahoře. A těžko se to určuje.
Téma zeminy je často diskutované. Zemina na citrusy kupovaná je hodně lehká a vysychavá. Což může být nevýhoda i výhoda. Už jsem někde psal, že mám v ní velkou rostlinu v místnosti a ta je úplně v pohodě. Pozor ale venku na slunci, je schopna rychle přeschnout. Přidání zahradní zeminy, jak píše Ivo, či rašeliny bys to mohl upravit. Ale každý si to musí napasovat na své podmínky. Já mám ale víc strach a špatné zkušenosti (protože mám rostliny volně venku na větru dešti) spíš z rašeliny a zahradnického substrátu. Pokud mám podnož trifoliátu, tak to je lepší u mě dát přímo do zahradní zeminy(normální hlíny :-) ) a přidat do toho písek. Nebo i bez písku.

PříspěvekNapsal: 28 čer 2012 21:39 
Nový člen
Nový člen

Zde zasílám jak asi listy vypadají.

Přílohy:
260620121449.jpg
260620121449.jpg [ 573.56 KiB | Zobrazeno 2486 krát ]

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2016 10:32 
Nový člen
Nový člen

Prosím o případnou radu - u některých citrusů mám letost problém s novými přírůstky. Nové listy jsou sytě fialové, pak začnou flekatět z části do zelena a postupně se dost krabatí. Je možné, že jde o přehnojení dusíkem nebo snad chybí některý prvek? U starších listů není vizuelně žádný problém. Je fakt, že letos na jaře jsem dost pohnojil krystalonem start, protože rostliny nebyly delší dobu přesazovány do čerstvého substrátu, to chystám až po skončení první periody přírůstků. Preventivně jsem je před týdnem prolil větším množstvím vody pro případné vyplavení solí atd., zatím bez viditelného úspěchu. Rostliny jsou teď umístěny na venkovním stanovišti, ale problém s listy nastal již ve skleníku, takže teplotou nebo slunkem to asi nebude. JAROSLAV

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2016 14:48 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Nechci zakládat nové téma, tak se ptám tady. Jedná se o opad plodů. Plody nerostli do velikosti hrášku a začínají žloutnout a opadávat. Jedná se o mandarinku Nova. Možná že to je teplotou, při těchto vedrech bylo v citrusárně 30st. i při plném větrání a zastínění. Má někdo jiný názor? Díky za případné názory.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2016 09:46 
Administrátor
Administrátor

Ahoj Josefe
Já mám podobný problém. Podle mně je to tou teplotou. Dělají mně to mandariny všech druhů a citroníky. pomeranče kupodivu ne. Bohužel ted nemám moc možností jak větrat více.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2016 12:28 
Administrátor
Administrátor

Nebo svinstvo co jsme si zanesli z nejmenovaného zahradnictví. Zkus Syllit. Teplota má sice vliv, ale zkus i toto.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2016 12:43 
Administrátor
Administrátor

Zdeňku, tohle to není. Mně se to stalo během pár dní kdy byla vedra. S tím svinstvem sice pořád bojuji, ale už ne ta jako dřív. Navíc to dělají opravdu "čisté" rostliny.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2016 20:26 
Administrátor
Administrátor

Já to udal jako jednu z možností, jelikož i tak se to projevuje.
Tady vedra nejsou, bylo jeden den a to min. sobotu :-) Ale to je na konec kvetna normální počasí že jsou vedra...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina