SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 06 dub 2020 22:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 23 srp 2012 22:43 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Myslim, ze nebudem jediny kto riesi problematiku pestovania v byte, hlavne co sa tyka priestoru. Rekonstrujem jednu izbu a rozmyslam ako a co najlepsie vyuzit to minimum priestoru, takze ak by mal niekto nejake navrhy alebo priklady (najlepsie aj s foto) bol by som velmi povdacny. Kludne sa sem mozu pridavat aj fotky a diskutovat a mozno niekto zisti, ze sa uz vyuzivany priestor da vyuzit este lepsie

PříspěvekNapsal: 24 srp 2012 09:28 
Čestný člen
Čestný člen

Promiň, ale to je strašně obecný dotaz. Obecně: stejně ti všechno poroste nejlépe u okna nebo spíš přímo na okně(zaleží na jakou stranu okno je). Takže moc možností nemáš, co se týká námi pěstovaných rostlin. Fíkus elastika ti poroste snad všude :lol:

PříspěvekNapsal: 24 srp 2012 10:27 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

No to mi je jasne, skor mi ide o nejake konstrukcie, napady na recyklovanie nejakych nadob a podobne vyuzitia tak aby som mohol co naviac napchat do izby a aby to malo aku taku vyzaz a funkcnost :)

Na margo elastiky, tak najlepsie rastove podmienky som zaznamenal v izbe s oknom na juh a kvetinac umiestneni pri vychodnej stene, tak aby si uzival zapadajuce slnko ;)

PříspěvekNapsal: 24 srp 2012 12:55 
Čestný člen
Čestný člen

Nula zdrojových informací. Co, kolik, kde , jak velké to je a vyroste. Nakonec si to stejně musíš rozhodnout sám podle toho co pěstuješ, kde pěstuješ(každý byt i pokoj je jiný) a potřeb těch rostlin. Platí co jsem napsal minule + platí to, že v zimě to platí třikrát komplikované ještě s teplotou. Postav to třeba na různé stolky, krabice, přepravky, cokoliv co máš dostupné a posuď jestli na to bude krásný pohled a bude to fukční. To zase musíš posoudit sám pro sebe. (bye)

PříspěvekNapsal: 13 črc 2014 21:34 
Nový člen
Nový člen

Dlouho jsem premyslel kam umistim svoji spesl fotku tohle tema je presne ono tata je ze me na nervy a rika mi blazen protoze jsem si v pokoji zridil takovou malou botanickou zahradu (val) je to vlastne misto kde jsem pred dvema lety zacal vsechno pestovat byl sem na urade prace pac jsem zkoncil se skolou na ucte mel poslednich 5000 a rikam co budu delat tak jsem zacal postupne nakupovat rostliny tropicke a subtropicke a pustil se do toho mam tu sve jak tomu rikam laboratorni prostredi (ha) mnozim to tu a davam kamosovi do skleniku, ven, prodavam, a smenuji prez zimu sem bojoval se smutnicema protoze pri zimnim poctu 90 rostlin narvanejch kolem okna jich v tom substratu bylo sakra moc :-D mam tu stalou vlhkost pres zimu i 72% a ziju tady s nima sou to moji milackove foto zverejnim postupne co jsem fotil az po ted jak to tu vypada ted udelal jsem uz i na to spesl pripravky proste srandicky pri zalejvani padne i 5-6 litru takze si dovedete predstavit ze na tak maly rostliny je toho docela dost kdyby nekdo potreboval rady ohledne nakych info rostlin muzu rict co jsem postrehl

PříspěvekNapsal: 24 říj 2014 16:36 
Administrátor
Administrátor

Mnozí z nás mají problém s "malými" květináči a silným větrem. Oběvil jsem tenhle nápad a zdá se mi dost zajímavý.

Obrázek

Vyřeší to naráz dvě věci. Nádoby nebudou větrem lítat a zároveň se nebudou přehřívat.
Vím, že to teď už není moc aktuální, ale nápad se mi líbil ...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina