SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 26 kvě 2020 08:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12 led 2013 08:27 
Nový člen
Nový člen

:D určitě viděla ale ne tolik kolik by potřebovala :( bohužel v bytě je problém ji někam umístit aby nezavazela.

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 10:20 
Nový člen
Nový člen

Snese přímé sluneční světlo? Když ji umistim přes léto na balkón kde svítí cca od 2 hodin až do večera slunce tak nevím jestli se nespali tím přímým slunickem..je tam opravdu velké horko.

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 10:29 
musíš jí postupně navykávat, když jí vrazíš hned na boží světlo tak jí slunce sežehne listy :roll: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 12:22 
Je to tak, chce to zprvu postupné navykání. Ale datlovník pravý je subtropická polopouštní rostlina, která je zvyklá růst na slunci od rána do večera i při teplotách 45°C ve stínu, takže opravdu to i na rozpáleném balkóně po navyknutí vydrží :D .

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 13:47 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

To je pravda, také mám balkon na jih v létě jsem tam naměřil přes 40 stupňů, ale datlovníku se nikdy nic nestalo, jen mu to sežehlo konce u 2 listů, a to proto, že byl asi málo adaptovaný a možná jsem ho i málo zalil. Ale co se týče růstu: tak jel na balkoně jak elektrika :D

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 14:31 
Nový člen
Nový člen

Jak se otepli tak ji tam zkusím vytáhnout ať se popravi.. byla by jiškoda má tak 230cm. :)

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 14:41 
No počítej s tím, že ty listy, co má teď, tak o ně postupně příjde, protože bude tvořit mnohem kratší, ale mnohem hezčí listy a samotného tě bude nutit ty košťata (vytáhlé listy) ostříhat :lol: . Letos, když ho dáš ven, skoro vůbec nevyroste a bude se jen aklimatizovat, ale musíš mít trpělivost, další roky se růst projeví a bude to stát za to. Ještě bych doporučil ho přesadit, do trochu většího (pokud možno hlubšího) květináče a přimíchej mu do substrátu granulovaný hnůj.

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 14:52 
Nový člen
Nový člen

Uvidíme jak to bude...každopádně ten granulovany hnůj mám už prichystany. Muzu ho letnit celé léto? I přes noc? A jak Toje se zalevanim a rosenim?

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 14:58 
Administrátor
Administrátor

martin12 píše:
... byla by jiškoda má tak 230cm. :)

Radim má pravdu, na její současnou velikost zapomeň.
Moje darovaná měla asi 2 metry a rostla jenom uvnitř. Letněním už ji dávám dohromady 3 roky, už konečně začala růst tak jak má a UŽ má asi 1 m krásných a pevných listů...

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 15:00 
Nový člen
Nový člen

A co zimovani ? Jak to vyřešit v bytových podmínkách?

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 16:02 
Čestný člen
Čestný člen

Pokud máš někde možnost zimovat studeně, to by jí vyhovovalo nejvíc. A méně zalévat. V teple potřebuje hodně světla a delší den než je v zimě u nás.

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 16:17 
Nový člen
Nový člen

Bohužel bude ji muset stačit místo u okna

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 18:56 
A ty bydlíš v bytovce?? já jo a se zazimováním rostlin nemám problém většina znich je ve sklepě(máme tam okno takže nějaká ta trocha světla tam bude), ale jinak jim to nevadí, a nebo na chodbě (záleží jaký máš sousedy, mi máme dobrý, ale už mi někdo štípl banánovníky, ale určitě to nebyl nikdo ze sousedů spíš nějaká jejich návštěva si spestřila interiér banánovníkama :lol: :lol:). Takže jestli máš hodný sousedy tak ji můžeš mít na chodbě u okna přes zimu a přes léto na balkoně.
PS: určitě lepší na temnější chodbě než v přetopeným bytě :roll:

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 19:02 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Tak to jsi na tom Tadeáši, skoro jak já - mě už na chodbě ukradli mangovník, a vyhodili agave z okna :shock: , takže svůj phoenix bych z bytu nedal ani za nic. :)

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 19:05 
Co to máš za sousedy?? :shock: jžš vyhodit agave z okna :oops: a ukrást mangovník :(
jestli víš kdo to byl tak jim taky něco vyhoď třeba boty pak budou čumět :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 12 led 2013 20:38 
Letnit venku Martine můžeš samozřejmě i v noci, jelikož je palma zvyklá na stálé teplo, tak ale nevystavovat mrazu, ale pokud v noci nebude míň jak 0°C, není to problém. Po několika letech, až bude mít pevné listy, vydrží i v květináči -4, -5°C, starší rostliny ještě mnohem méně. Zimování již popsala Iva ;) .

PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 12:54 
Nový člen
Nový člen

Tahle zpráva sice není z nejčerstvějších, ale i tak mě zaujala: http://www.lidovky.cz/ozilo-semeno-z-pr ... n_veda_mel

PříspěvekNapsal: 18 bře 2013 14:06 
Ahoj Honzo, před nedávnem jsem sepsal článek o této palmě zde: http://klubpp.palmparadise.biz/clanky/f ... m-p02.html

Čerpal jsem z nejnovějších odborných článků- řekněme, že některé zdroje měli zkreslené informace jak si to weby překopírovávají a mění slova tak aby se neřeklo :roll: .

Jinak palma je volně přístupná, stačí si zaject na jih Izraele :) .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina