SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 28 lis 2020 03:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Začínáme...
PříspěvekNapsal: 05 led 2012 12:46 
Jo taky bych řekl, že to bude samice ;) . Já podle květů mam asi taky samici :mrgreen: , jeden květ má nasazený už na letošní rok, tak jestli to nezmrzne, měl by vykvést. A pokud nevykvete jiná humiliska jako samec, rezervuji si u někoho pil :geek: :oops: 8-) .

PříspěvekNapsal: 05 led 2012 13:26 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

hm pěkné...takže tu máme tak 5 samYc :D a samcu poskrovnu :D nechtěl by někdo založit téma "odběr a skladovaní pylu palem,yucc..-jak na to." ja bych to určitě uvítal, jelikož mi vloni kvetla rostrata a take jsem neměl další na opylování...

PříspěvekNapsal: 05 led 2012 15:21 
Čestný člen
Čestný člen

Bydliště: Paračov,okr.Strakonice,482 m.n.m.Teploty měřené 1,5 m.n.z
Tak dneska dorazil ten Sabal, vlastně přišly dva...teda jestli to je opravdu Sabal :?:
Příloha:
Sabal.JPG
Sabal.JPG [ 921.56 KiB | Zobrazeno 2312 krát ]

PříspěvekNapsal: 05 led 2012 16:39 
Ano, je to Sabal minor :).

PříspěvekNapsal: 05 led 2012 17:07 
Čestný člen
Čestný člen

Martas píše:
Tak taky pomalu začínám s palmama :D
Příloha:
Palmy.JPG

Poprosil bych o identifikaci tech Washingtonek, nějak se mi to pomíchalo a já ted nevim, která je která :?:
Stejný by měli bejt za sebou, ale... :?:
Myslim, že fillifery jsou ty v pravo, ale nejsem si jistej, když tak dam lepší foto

PříspěvekNapsal: 05 led 2012 17:11 
Marťasi, rád bych ti v tom pomohl, ale washingtonky tomto věku od sebe rozeznat prakticky nejdou :(. Budeš muset počkat minimálně do doby, než začne vytvářet kmen a silné řapíky a podle zbarvení řapíků by to mohlo jít částečně poznat. Spíše ale ještě později.

PříspěvekNapsal: 05 led 2012 17:19 
Čestný člen
Čestný člen

Tak nějak jsem si to myslel, přesto děkuji :)

PříspěvekNapsal: 05 led 2012 20:08 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

J.J. píše:
hm pěkné...takže tu máme tak 5 samYc :D a samcu poskrovnu :D nechtěl by někdo založit téma "odběr a skladovaní pylu palem,yucc..-jak na to." ja bych to určitě uvítal, jelikož mi vloni kvetla rostrata a take jsem neměl další na opylování...
Nebojte, samců mám dost :lol: nebo aspoň myslím :D Neviděl jsem žádného kvést,ale podle zbytků květenství bych řekl,že mám skoro samé samce. Uvidíme na jaře .

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012 19:55 
Tohle dám sem,

po loňském poučení jsem letos dal nejdřív deku na palmu a na ní topný kabel, ještě že jsem tak udělal, jinak bych o palmu asi přišel :!: . Kabel se tak rozohnil, že deku v některých místech začal škvařit :o .
Příloha:
DSCF4270.JPG
DSCF4270.JPG [ 102.37 KiB | Zobrazeno 2136 krát ]

Palma je jinak úplně v pořádku, snad zabralo moje zalednění kolem ní, teď tam sice všude stojí voda, ale to je asi to nejmenší :mrgreen: ...
Příloha:
DSCF4271.JPG
DSCF4271.JPG [ 259.5 KiB | Zobrazeno 2136 krát ]

Dal jsem nad něj ještě satelit, proti srážkám 8-) .
Příloha:
DSCF4275.JPG
DSCF4275.JPG [ 175.52 KiB | Zobrazeno 2136 krát ]

PříspěvekNapsal: 18 úno 2012 21:21 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Doporučuje se jednou za měsíc v zimě hnojit, hnojíte nebo ne.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 00:29 
dahe píše:
Doporučuje se jednou za měsíc v zimě hnojit, hnojíte nebo ne.

Palmy v zemi se v zimě nehnojí, pokud spí, nefungujou jim kořeny a nepříjímají složité látky, takže hnojení by mělo nulový účinek. A palmy v květináči na zimovištích to samí, to se sotva zalívají natož pak hnojí ;) .

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 01:13 
Tak jsem to oddaloval co nejvíce to šlo, ale myslím, že je pravý čas na hodnocení.

Rád bych schrnul mé zkušenosti se zahraničníma internetovýma obchodníkama 8-) .

Jak už jistě víte, já jako spolumajitel našich stránek Tropik.cz spolu s Radimem, se pokoušíme přinést do naší malé země s trapným klimatem trochu té exotiky formou exotických semen :lol: :mrgreen: . Ideální by bylo, kdybychom si každý měsíc zabalily kufry a jeli na opačnou stranu zeměkoule a nevraceli se dřív, dokud by nám bágly nepraskaly exotickými semeny. Ale praxe je taková, že musíme vložit veškerou důvěru a část našich financí do jiných, které tyto expedice dělají za nás a semena prodávají lidem právě jako jsme my dva :mrgreen: .

Nutno ještě podotknout, že hlavní "nákupčí" a sprostředkovatel je Radim, já jsem jen dozorčí a spoluviník :lol: , ale právě můj pohled je dost oběktivní. Já tedy přímo neklikám na kolonku "obědnat" a nepíšu si s obchodníkama, tohle má nastarosti Radim, já mam jiné věci okolo...

Hodnocení jako ve škole:

1* - RPS

Při obědnání z Rare palm seeds (Německo), máte pocit, že jednáte s někým s vyšší mocí :mrgreen: , cítíte se jako v bavlnce, pohotová odpověd od někoho, kdo rozumí své práci a dělá jí velmi dobře. Rychle doručení, spousta semen navíc, celková spokojenost s klíčivostí. Vlastně všechny druhy které jsme si loni obědnali vyklíčily. Brahea armata sice přesně po roce, ale hlavně že vylezla :mrgreen: . Malé a bezvýznamné mínus dostává za styl placení, kdo nerozumí "volnému" bankovnictví, bude mít z toho menší mindráček. Já se přiznám, že platit to za mě musel někdo jiný, protože jsem to nezvlád, ale je to jen o znalosti bankovnictví.

3 - Banana-tree
Velkým lákadlem této firmy (USA) je široký výběr druhů a velmi příjemné ceny. To bylo to jediný pozitivum, které nám tato firma letos nabídla. Po obědnání se sypala na naše hlavy jedna katastrofa za druhou, hlavně co se týče financí. První problém nastal při placení, opět styl volného placení. Při vypisování vašeho čísla platební karty na cizí stránku a ještě k tomu zahraniční, trochu se vám sevře žaludek. Ale řeknete si noco, je to firma která má jméno... ano má ho, a myslím že její jméno už nikdy nezapomenu :lol: :roll: . První výdaj mimo cenu semen bylo to, že jsem si musel trochu "napumpovat" hranice účtu aby takováto suma vůbec odešla do zahraničí (tato služba je zpoplatněna). Další výdaj na sebe dlouho nenechal čekat, poštovné a balné :arrow: Banana-tree nebylo blbé si za tuto položku vzít vydřidušskou částku. Další výdaj byl asi nejmíň příjemný, z mého účtu čekalo na stržení (znovu) 2x stejná částka za semena :shock: . Obchodník byl tak drzí, že si chtěl strhnout o 9 000 kč více (když už jsem mu poskytl mé údaje). Čekalo mě velmi nepříjemné odpoledne lítáním po bance a telefonování, abych zabránil jakýmkoliv způsobem tomuto "útoku". Nakonec mi ani jedna tupá bankovnice nedokázala poradit co mám dělat, tak sem si vybral všechny peníze z účtu a jel sem domu :lol: . A po pár nekonečných týdnech přišel další výdaj, CLO a DPH z České celnice a ještě k tomu poplatky za vyřízení přes Českou poštu.
Semena nakonec dorazila v pořádku, i přes to, že nám to na celnici rozbalili :!: :evil: .
Sečteno podtrženo, obchod století :lol: :evil: :!: .

5* Europalms
(Belgie)Zboží obědnáno 12. února, zaplaceno bylo hned, do dnes nic nepřišlo, obchodník nekomunikuje, na asi 10 dotazů a rozčileného dožadování se svého zboží odpověděl jen 2x a to poprvé, děkoval za penížky a podruhé, psal že zboží už poslal a divil se, že ještě nedorazilo :lol: .
I kdyby balík přišel a bylo v něm zlaté ho*no, z této firmy jsme si obědnali, protože nám náhle došly Trachýci a naši zákazníci po nich touží. Předpokládali jsme, že tu semínka budou aspoň během března a proběhlo pár imaginárních nákupů, ze kterých jsme se museli trapně vymlouvat na neschopnost našich zahraničních "partnerů" dodat naší zásilku. Tento obchod ztvárňuje to nejhorší co si jen lze představit u obchodníka. To už byl lepší obchod z tý ameriky, protože to zboží došlo a ještě jsme se dozvěděli, jak si vydělává "bokem" stát a jiné rádoby pijavice naší společnosti.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 01:24 
Asi tak jak je naspáno ;). Se známkou u RPS a Europalms naprosto souhlasím.

U Banana-Tree jsem v rozpacích. Negativum bylo jen jediné, ale za to obrovské.. Opravdu se málem strhlo o 9000Kč víc, ale nemohu uvěřit tomu, že je to vina majitele :roll: . Asi jsem jen naivní... To, že se platilo CLO a DPH a že to na celnici bylo 2 týdny je chyba ČR. Pozitiva jsou: kladná cena, dost dobrá komunikace, velmi vysoká rychlost odeslání po zaplacení. Známku bych ještě neuděloval, to až tak za půl roku, až se ukáže klíčivost, ale předběžně, nebýt té podivnosti ohledně stržení tolika peněz navíc tak 1., takhle pro mne zatím 2- až 3.

U Europalms už si přestávám vědět rady :evil: .

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 11:19 
kithan píše:
Čau Rudo a Radime,
máte to s tím trápení :? , ale bohužel některé firmy jsou takové, že i když to zaplatíš taky ti to nedorazí nebo dorazí po půl roce.
Viz třeba KPR ze slovenska objednání semen v pořádku, zaplacení do 7dnů v pořádku a zboží jsem dostal po půl roce :evil:
Radim ví o čem mluvím posílal jsem mu nějaký semínka, takže hodnocení 3- :twisted: (vždy musí být nějaká rezerva :P )

Jo tak ještě bychom mohli zhodnotit
KPR - klub pestovateľov rastlín - 4-/5
Nejste-li členem toho jejich klubu, zvysoka se na vás vytentují. :evil: :!: . Semena přicházejí po zaplacení za 3,5,7 měsíců a klíčivost je tedy ta tam. Už mají i mezinárodní ostudu na zahraničních diskusních fórech.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 17:37 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Teda to s tím nakupováním - máte ale trápení :roll: Ale zase ten výsledek, to stojí za to! Dneska mi dorazili miminka od Radima, slibuju, že se o ně budu starat jako by byli moje ;)

Přílohy:
Poznámka: Butia, Archontophoenix, chamaerops, chamaerops cerifera, trach nainital, trach fortunei, livistona.
pic 055.jpg
pic 055.jpg [ 1.24 MiB | Zobrazeno 1968 krát ]

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 18:09 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Lenka píše:
Teda to s tím nakupováním - máte ale trápení :roll: Ale zase ten výsledek, to stojí za to! Dneska mi dorazili miminka od Radima, slibuju, že se o ně budu starat jako by byli moje ;)

super...konečně nějaký palmař z "okolí" ;)

PříspěvekNapsal: 04 dub 2012 19:41 
Lenko, přišly teda v parádní formě :shock: . To jsem moc rád a určitě se u Tebe budou mít skvěle ;) .

PříspěvekNapsal: 19 dub 2012 23:16 
ovar píše:
5* Europalms
(Belgie)Zboží obědnáno 12. února, zaplaceno bylo hned, do dnes nic nepřišlo, obchodník nekomunikuje, na asi 10 dotazů a rozčileného dožadování se svého zboží odpověděl jen 2x a to poprvé, děkoval za penížky a podruhé, psal že zboží už poslal a divil se, že ještě nedorazilo :lol: .
I kdyby balík přišel a bylo v něm zlaté ho*no, z této firmy jsme si obědnali, protože nám náhle došly Trachýci a naši zákazníci po nich touží. Předpokládali jsme, že tu semínka budou aspoň během března a proběhlo pár imaginárních nákupů, ze kterých jsme se museli trapně vymlouvat na neschopnost našich zahraničních "partnerů" dodat naší zásilku. Tento obchod ztvárňuje to nejhorší co si jen lze představit u obchodníka. To už byl lepší obchod z tý ameriky, protože to zboží došlo a ještě jsme se dozvěděli, jak si vydělává "bokem" stát a jiné rádoby pijavice naší společnosti.

Tak konečně se ledy hnuly, prodejce si musel přečíst pár sprostých emailů, pak se vymlouval jako malé miminko, že snad asi zapoměl nebo co :lol: a zboží odeslal. Už i přišlo, v balíku nebylo zlaté hovno jak jsme čekali, byly tam obědnané semena, u většiny byl přespočet semen. Takže mohu s čistým svědomím změnit známku na čistou 5 . (jako na aukru): Jako prodejce ho rozhodně neporučuji, nekomunikuje, zboží přišlo až po dvou měsících, naprostá neschopnost. (jako na CSFD): odpad!

:)

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2012 10:05 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Tak dneska mám velkou radost 8-) Před čtrnácti dny jsem namočila pět semínek a dneska mám pět semínek i s kořínkem. Je to Trach Sikimensis z Indie, asi to tam museli utrhnout přímo ze stromu a zabalit do obálky, jinak si to nedovedu vysvětlit. :shock: Mám tady na klíčení i Trach Fortunei, Nainital a Wagner a ty se s tím teda loudaj podstatně déle :lol:

Přílohy:
DSC_0440.JPG
DSC_0440.JPG [ 186.46 KiB | Zobrazeno 1798 krát ]

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2012 10:45 
Lenko paráda ;) . Známější název je Trachycarpus latisectus, jeden z nejhezčích Trachycarpusů, ale odolnost nic moc... Klíčí velmi dobře, ale dej velký pozor, až budeš naklíčená semínka přesazovat. Sám jsem jich loni nakličoval kolem 70, z toho víc jak 50 vyklíčilo a doposud mám jen 2 rostlinky, protože všechny ostatní shnily :o . Vůbec nechápu jak se jim to povedlo, ale za mlada se o ně musíš starat jako o děti :roll: .

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 164 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina