SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 14 srp 2020 01:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 730 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Náměty, dotazy k fóru
PříspěvekNapsal: 06 kvě 2020 20:24 
Nový člen
Nový člen

Byla by škoda to tu úplně opustit. Nějaké příspěvky jsem přidal, tak třeba se to ještě vrátí do starých kolejí. Souhlasím, že forum se s fb nedá srovnávat. Lidé se tam ptají pořád na to samé dokola a nic nehledají, je to moc nepřehledné.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2020 20:38 
Čestný člen
Čestný člen

Na tuhle situaci jsem upozorňoval již před lety, ještě když byl admin Ivo. Fórum mělo stovky členů, ale táhlo to vše tak 30 lidí.

Budu se opět opakovat, není důležité kolik má kdo citrusů, zda je pěstuje v bytě, na balkoně nebo ve skleníku. Důležité je mít huť podělit se o fotky, o svou radost z úspěchů při pěstování, případně neúspěchů a hlavně se těšit na pokec s ostatními členy fóra. Dříve to tak bývalo a stále si myslím, že by byla škoda to vše zahodit.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2020 20:49 
Čestný člen
Čestný člen

Zdravím.Ja bych fórum zachoval i nadále neboť je hodně přínosné pro méně zkušené.A kdo chce ať si jde na jiné či na facebook.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2020 21:19 
Nový člen
Nový člen

Pamätám si na časy, keď som denne sledoval nové príspevky. Nepochybne to bol prvoradý zdroj informácií a hlavne v nášho prostredia a klimatickej zóny. Žiaľ teraz sa pozornosť rozdeľuje na viacero zdrojov, keďže sa aj na internete dá nájsť viac informácií, čo samo o sebe na škodu nie je, ale tá sústredenosť na jedno fórum prirodzene zaniká. A priznám teraz za seba, z prispievateľa som sa stal prevažne odberateľom informácií a hľadačom podľa potreby.. (co)

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2020 21:20 
Nový člen
Nový člen

No vida jak se to sem najednou seběhlo :), pokud chcete forum zachovat není nic jednoduššího, stačí když každý začne přispívat, ono je celkem jedno jestli tady bude diskutovat 5, 10 nebo 100 lidí, spíš jde o to aby se pravidelně postovali zajímavé informace a vlastní zkušenosti.

Já mám taky radši klasické fóra proti facebooku, ale musím říct, že tam alespoň lidi na sebe reagují a nedávno jsem tam našel například zajímavý post o 4 letém kvetoucím semenáči Ponderosy, panašované pomelo a fotky krásných zdravých rostlin obsypaných plody od lidí, co se o citrusaření nějak moc nezajímají... takže bych to zas šmahem neodsuzoval, každý nějak začínal a i z prvního citrusu koupeném v Lidlu se může stát celoživotní koníček.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2020 21:26 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

s mým časem sem nechodím - omezil jsem to jen na kiwiforum bohužel to je jediný na co mám z for čas .

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2020 00:35 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Miro píše:
...A priznám teraz za seba, z prispievateľa som sa stal prevažne odberateľom informácií a hľadačom podľa potreby.. (co)

Len tie informácie musí niekto poskytnúť. Ak to nebudú vlastné skúsenosti pestovateľov v našich končinách, tak čomu veriť? Predajcom, čo na FB klamú len sa práši? A ľudia im to veselo lajkujù. To sú tí, o ktorých som písal, že ma nezaujímajú. Nie preto že začínajú, ale že sa chovajú ako stádo. Dajte mi všetko na striebornom podnose, a ja to zožeriem ;)

Keď to tu už bolo dlho mŕtve, urobil som si fiktívne konto na FB aj ja, aby som videl, kam sa tî ľudia stratili. Zbežne si pozriem 5 skupín. Do jednej som aj prihlásený a občas sa neudržím a zareagujem na nejaký blud. Ale určite by som neplytval svojim časom na seriózne prispievanie.

Takisto som už roky aj na kiwifóre, ako asi väčšina z vás. Ale jeho primárne zameranie je predsa len trochu iné. A na tropické veci sledujem TFF. Lepšie ako nič, ale väčšina jeho členov žije v "trochu" iných klimatických pásmach.

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2020 06:40 
Nový člen
Nový člen

No je pravda, že já jsem tu od začátku hlavně kvůli informacím z praxe a v podstatě nepřispívám. Exotické rostliny jsou navíc jenom menší část mého zájmu, mnohem víc se věnuju klasickému zahradničení.
Ale jako zdroj poznatků je to samozřejmě fajn, nedá se všechno hledat jen na FB.

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2020 08:49 
Administrátor
Administrátor

Ahoj všem
Před lety jsem od Iva fórum převzal a udržuji ho v chodu. Na více bohužel nemám čas. Fórum je stejné, jako FB, a je jedno kolik a jakých lidí tam je. Když lidé nepřispívají, tak bude fórum "mrtvé".

Pokud by tedy někdo měl zájem fórum převzít a dále udržovat při životě, případně ho nějak rozšiřovat, tak nabízím možnost, že to celé někomu předám. Tedy alespoň to co k tomu mám.

Miloš

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2020 08:58 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Miloš píše:
Fórum je stejné, jako FB, a je jedno kolik a jakých lidí tam je.

Nechapem, ako mozes mat takyto nazor. Ked napisem prispevok zaradeny ku konkretnej rastline alebo dannemu problemu, kazdy si ho tam bude moct precitat aj o 10 rokov. FB je len jednovlaknovy "pokec", kde je o par tyzdnov az mesiacov vsetko zasypane. Aky vyznam ma tam pisat nieco uzitocne?

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2020 09:18 
Administrátor
Administrátor

Je to jednoduché, pokud s tím něco chceš dělat, převezmi si fórum. Pokud lidi nebudou psát příspěvky, tak tam prostě nebude obsah. Jsem členem fóra nějakých tuším 11 let. Když se chci podívat, tak se podívám, případně přidám příspěvek, fotku, komentář. Fórum tvoří lidi, FB tvoří lidi. A nikoho nikdo nutit nemůže. To je fakt, který nikdo nezměníme.

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2020 09:45 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Vsak preto som si dovolil vyvolat tuto diskusiu. Aby ludia zvazili, ci je rozumne chodit na FB skupinu, miesto na forum. Moj nazor som napisal a za vsetkym co v nom je, si stojim. Aj to ze vytvarat tu skupinu bola chyba.

Dakujem za ponuku, admina robit zaujem nemam. Podla toho, ci sa to tu zlepsi zostavam, alebo ti poslem ziadost o zrusenie uctu.

PříspěvekNapsal: 07 kvě 2020 10:32 
Nový člen
Nový člen

Já bych vyzval ke zklidnění emocí, všichni víme kam podobné žabo-myší války v minulosti vedli, rozhádání, odliv uživatelů a ve výsledku veřejná diskuse o citrusech u nás v podstatě přestala. Admin by sice mohl být víc aktivní, ale na něm je spíš aby udržoval na foru pořádek, tj mazání spamu nebo přesouvání příspěvků do odpovídajících kategorií a v tomhle ohledu je forum spravované dobře.
Co chybí je ochota všech uživatelů udělat si chvíli času a něco nasdílet, jak jsem psal pojďme každý pravidelně v květnu přidávat příspěvky a věřím že by se forum rozběhlo, naříkání že nikdo nic nepostuje a forum je mrtvé, když sám nic nepřispívám je myslím k ničem, tím nemyslím Jeza, ten jako jediný mi třeba u Melinghiny odpověděl a podělil se o vlastní zkušenosti s touto odrůdou, tak by to myslím mělo vypadat.

Když někdo nahraje jen obrázek bez nějákých svých zkušeností nebo postřehů s danou rostlinou, tak se pak nějaká diskuze těžko rozvíjí.

Jinak co se týká zjednodušení nahrávání obrázku, šel by nainstalovat tento plugin:
https://www.phpbb.com/customise/db/extension/postimage/
U příspěvku by se objevilo tlačítko na upload obrázků rovnou na postimage.org, takže by to bylo jednoduší
Pokud by s tím chtěl admin případně pomoct tak bych to asi zvládl...

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2020 07:58 
Nový člen
Nový člen

Ahoj všem pozůstalým :) (myslím tohoto fóra).
Nejprve za sebe. Nerad bych to tady balil, protože fóra tohoto typu mají svůj význam, historii a především hodnotu. Lze vyhledávat, poučit se od ostatních, sdělit názory, pochlubit se, poptat se.

Druhou stranou mince je dnešní situace, a to jak v IT technologiích a systémech, tak i v lidech. Někdo zde psal o FB, tak to dnes prostě je, to nikdo nezměníme. Ale to není to správné médium a můj názor je, že nikdy nenahradí fórum tohoto typu a i skladba lidí a témat bude jiná. Naprosto souhlasím s názorem, co zde byl uveden, že skupina na FB je složena převážně z lidí, co si "něco" exotického zakoupí v marketu, cvak a klik telefonem a šup s tím na FB. Tím to začne a obvykle skončí. Chudák citrus už je za půl roku ulitej nebo naopak dostane pecky od slunka na nějaké jižní terase jižního města a skončí v kontejneru. Nijak to nehodnotím, je to dnešní trend a nic na tom nezměníme. Tam se ale řadit nechci.

Podle mého je tady skupina lidí úplně jiné kategorie. Domnívám se, že každý z nás už okolo jakýchkoli zajímavých kytek strávil několik těch X (myšleno desetiletí) já třeba osobně už XXXX. :) Rozdíl je ten, že my se nevzdáváme! Určitě nám taky občas něco chcípne (někdy i hodně, to když přehnaně experimentujeme), ale pokračujeme. Zabýváme se tím neustále. Pěstujeme citrusy, kaktusy, orchideje a já nevím co všechno dalšího. Vyséváme, sázíme, přesazujeme. Zkoušíme nové metody, substráty. Stavíme našim kytičkám pořád nějaké příbytky, stoly, záhony. Stojí nás to čas i prostředky, ale nestěžujeme si. Když se nám něco povede a máme úspěchy, rádi se pochlubíme a je potěšení, když to ostatní zaujme a pochválí. Občas si napíšeme, někdy se i navštívíme... i když to už je taky slabší než kdysi. Ale nevadí. No a právě proto, že dnes už těch kroužků, organizací, výstav a i lidí tohoto postižení je stále méně, tak si myslím, že ještě rušit nebo mazat nebo pohřbít to poslední, co už má poměrně hodnotnou historii by byla velká škoda.

Já za sebe přiznám, že jsem to zde také s aktivitou nepřeháněl, to je pravda. Ať jsem sebekritický. Taky je pro mě pohodlnější zmáčknout mobilem rozkvetlé nebo plodící citrusy a dát odeslat a je to na mém FB profilu během pár vteřin, to je pravda. Ale to má hodnotu asi tak 1 den a je to pro známé a rodinu... to je asi tak všechno. Pokud se zde najde ještě parta, která má zájem sdílet zkušenosti a občas sem něco někdo hodnotného dá, rád se připojím a podpořím a svou aktivitu zvýším. Ono je totiž to umírání tady takové postupné. Když se sem přihlásíte a vidíte, že po měsíci je zde jeden nebo žádný nový příspěvek, řeknete si... aha, asi to tady už ani nikdo nečte. Takže toliko za mě můj názor a vyjádření.

Všem, co stále zůstali zajímavým a jakýmkoli exotickým rostlinám věrni přeji hezké jaro a sezonu a hodně úspěchů!

P.S. alespoň pro potěchu sem šoupnu pár foteček jako vzpomínku na zimu a moji oblíbenou specializaci - zimovzdorné kaktusy.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2020 08:53 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Vdaka za reakciu.
Pettra píše:
...tak si myslím, že ještě rušit nebo mazat nebo pohřbít to poslední, co už má poměrně hodnotnou historii by byla velká škoda.

Ospravedlnujem sa ak to tak vyznelo, samozrejme som nemal na mysli zrusit forum ako stranku (na to ani nemam opravnenie ;) ). Ale ak sa to tu nerozhybe, zrusim si svoj ucet.

Pettra píše:
Když se sem přihlásíte a vidíte, že po měsíci je zde jeden nebo žádný nový příspěvek, řeknete si... aha, asi to tady už ani nikdo nečte.

Presne o tomto to je...

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2020 12:17 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Bola by Škoda ak by malo toto fórum skončiť. Je pravda ,že aktivita tu klesla. No nie je dôvod nato aby sa to tu zabalilo a ľudia začali hromadne rušiť účty. Na fcb sú skupiny o citrusoch. Ale tam okrem pár rád skúsenejších. Nie je nič zaujímavé. Ako sa písalo. Stále je to tam otom istom. Toto fórum je na nezaplatenie. Rád a informácií je tu neúrekom a kvalitné.

PříspěvekNapsal: 08 kvě 2020 16:48 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Zdravím, tak jsem si pozorně přečetl vaše názory a některé jsou zajímavé. Každý by byl rád kdyby toto forum pokračovalo v dobrém duchu a hlavně abychom si navzájem radili a předávali zkušenosti. Každá rada a zkušenost může hodně pomoci. Já jsem procoval 43let v ovocnářství než jsem odešel do důchodu. Tak si myslím že pěstování citrusů a ovocných dřevin mají dost společného. Ať se to týká ochrany před škůdci a nemocemi tak řezu atd. Já pěstuji citrusy od roku 2008 a baví mě to stále. Začátky byli těžké a nákladné. Byl jsem rád za každou radu a zkušenost kterou jsem dostal od zkušených pěstitelů. Tak bych byl velice rád kdyby toto forum pokračovalo a rady a zkušenosti se předávali dál. Škoda že mě nejdou poslat fotky, rád bych se pochlubil kam jsem došel s pěstováním citrusů a dalších rostlin. Proto vás prosím nenechme toto forum zaniknout. S pozdravem Josef.

PříspěvekNapsal: 09 kvě 2020 04:30 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Josef Janků st. píše:
Zdravím, tak jsem si pozorně přečetl vaše názory a některé jsou zajímavé. Každý by byl rád kdyby toto forum pokračovalo v dobrém duchu a hlavně abychom si navzájem radili a předávali zkušenosti. Každá rada a zkušenost může hodně pomoci......

Naprosto souhlasím. I v dnešní době se rád podívám na starší příspěvky a nalézám pro mě nové poznatky. Věřím a doufám, že toto forum ještě vydrží pár let.
Diskuze na FB jsou hrozně nepřehledné, je tam chaos.

Kam

PříspěvekNapsal: 09 kvě 2020 12:28 
Nový člen
Nový člen

Jezo- úplne súhlasím s bodom 3. Ťa FB skupina (som tam sice tiež členom), ale to je taká kvakaren akoby mamičiek na materskej, ktorá si kúpila nejakého kalamondina v liedli. A potom je tam zopár oteckov (možno tiež na materskej), ktorí majú tie kalamondiny dva a myslia si, že sú výborní a skúsení citrusari. Tie rady, ktoré dávajú.....katastrofa.
Samozrejme, že je pre každého pohodlnejšie napísať otázku a ľudia radte. Ale pred tým si každý musí niečo naštudovať aj sám ak to s pestovaním myslí vážne.
Ja si proste myslím, že diskutovať spolu môžu len tí, ktorí sú na rovnakej alebo podobnej úrovni. Preto by bola škoda, keby to tu zakapalo.

PříspěvekNapsal: 11 kvě 2020 09:32 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

Krásné dopoledne!
Nevím co je to ted za dobu, že se furt všechno řeší buď a nebo. Svět není černobílej... Já osobně když kupuju nějakou kytku koukám sem, jaký je její pěstování a rady s tím :-) Ani nevím důvod proč rušit něco co funguje. Je to forum a z mého pohledu funguje! Nečekám od toho tady reakce do pěti minut nebo kontakt s telefonistkou.. To bych volala na E.on (cool) Naopak je tady relativně úzká skupina lidí pěstující zajímavé rostliny, kteří neváhají pomoci dalším.. To na FB nenajdu

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 730 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina