SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 29 bře 2020 02:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 696 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Náměty, dotazy k fóru
PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 15:06 
Administrátor
Administrátor

Abych pravdu řekl, nechtel jsem vůbec reagovat, ale nemám rád takové ty pohřební věci, rychlé soudy a unáhlené závěry...

Forum dle mě poskytuje dobrou základnu pro pěstitele citrusů a ostatních plodin, je plné informací které není těžké je najít. Je dobré že tu každy neplevelí už 100 x probíranou věc. Je to tu prehledné díky tomuto není mnoho postů.
Každý z nás může denně napsat post, ale aby to nebyla pobídka ke spamovaní právě. Dle statistiky níže, si vedeme velmi dobře, nikoliv špatně. Možná se případně zamyslet jestli naopak se odpovídá na otázky, jelikož když se někdo na něco zeptám a nedostane odpoved (začátečníci) tak už se raději příště neptá atd...

Obrázek

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 15:53 
Administrátor
Administrátor

To vůbec nejsou pohřební řeči. Netuším v čem je problém, já jen sleduji jiné statistiky a ty mluví docela jasně.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 16:05 
Čestný člen
Čestný člen

Když dva sedí na koni, jeden musí sedět vepředu. Nejedná se o tuto situaci? Snad ne, byla by to škoda. Toto fórum je velice dobré.

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 18:51 
Administrátor
Administrátor

Top list dost blbne a jeho statistika je trochu jiná a hlavne k nicemu v nasem pripade. Pro nás je důlezita statitika fora a to žije a celkem slusně. Navic tam más kolísaní i v tom toplistu. Mám pocit že lidé jsou tu kvuli foru a ne kvuli statitice toplistu.

Reknu to jinak: Na toplistu budes mit vzestup, hodne lidi (robotů) se podívá na stranky a na foru bude 0 postů a mrtvo... nebo budes na toplistu mit stale to samé nebo pokles a forum bude mít 16 příspěvků denne a bude žít. Co je lepší? :-)

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 18:58 
Čestný člen
Čestný člen

Plně souhlasím s Ivem, k této situaci se schyluje již několik let, asi před rokem a půl (+-) jsem upozorňoval na to, že když má fórum (v té době) cca 230 členů a vše svými příspěvky táhne 20 až 30 členů, tak to prostě nejde dělat do nekonečna. Nikdo po nikom nechce žádné odborné články a studie, stejně jsou nám většinou na dvě věci :) Jde nám o zkušenosti jednotlivých členů atd. Pokud si je mezi sebou nezdělíme my a tady na fóru, tak k nim prostě přístup mít nebudeme. V této době má fórum asi 280 členů a takových 230 a možná i víc nenapsalo ještě ani jeden příspěvek :?: Myslím, že to je velká škoda, každý má nějaké zkušenosti nebo trápení s rostlinami a i nenápadná poznámka či dotaz může rozpoutat diskuzi a ta přiláká k tématu řadu členů a o to právě jde. Fórum je tu pro nás všechny a jen my všichni společně z něj uděláme zdravé, silné fórum, kam si řada z nás přijde ráda " pokecat " a nebo z něj bude zdechlina :( o kterou nebude zájem :?: :!: Druhá možnost se mi vůbec nelíbí a věřím, že ne jen mě.

Osobně se přiznám, že jsem tu oprávněnou výtku od Iva a ne jen od něj očekával dávno. On vytvořil toto fórum, ale tu káru dál tlačit musíme my všichni a když se budeme pravidelně střídat (myslím při psaní příspěvků) :) , tak se dá dojet hodně daleko.

Sice je pravda, co jsem napsal, ale berte to s nadhledem, ale k zamyšlení to již je :idea:

Všem členům přeji radost z fóra, z rostlin a z příspěvků vlastních, ale i od dalších členů. Mějte se fajn. K.M.

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 19:41 
Administrátor
Administrátor

Karle, moc ti děkuji za příspěvek a podporu - vystihl jsi problematiku úplně přesně, já bych to líp nenapsal ...

Poznámka k počtu členů: Hodně dlouhou dobu jsem preferoval aktivní členy - a je to tak i nyní, ale zjistil jsem od spoustu lidí, že "prý" malý počet registrovaných lidí svědčí o "nekvalitě" fóra. Tak jsem prostě "plané" registrace přestal mazat. Vím a přímo slyším jak se tomu smějete, ale český a slovenský "spotřebitel" má zvláštní představy ...

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 20:23 
Administrátor
Administrátor

Karel Mundl píše:
Plně souhlasím s Ivem, k této situaci se schyluje již několik let, asi před rokem a půl (+-) jsem upozorňoval na to, že když má fórum (v té době) cca 230 členů a vše svými příspěvky táhne 20 až 30 členů, tak to prostě nejde dělat do nekonečna.

Karle, nevím s čím konkrétně souhlasíš, ale tohle je naprosto stejné nejen tady v CR ale i ve svete. (myslím pomer registrovaných členů a prispevků) dokonce tady je to lepsi než jinde. Pokud nekdo očekává že vsichni registrovaní členové budou psat (nebo vetsina) tak je snílek. ;-)

Forum od počátku logicky bylo frekventované, protože se mnozily návody a rady... jak se forum naplní informacemi (je uplne jedno jestli to je forum o citrusech, autech nebo jiných vecech) tak navstevnost i dotazy klesají. Je to naprosto stejné vsude. Když je neco nového je o to velky zajem, postupne opadá... a pak se drzi jista hladina, která tady je. A ta hladina tady je opravdu dlouho... Velký pokles nastal když Ivovi vypadl server co mel doma na koleni a ztratily se přispevky a fotky za asi 6 měsíců, což byla pro forum rána, ale z toho se vzpamatovalo a udelaly se kroky aby bylo vse na placeném hostingu. Od té doby si drzi dle statitik (viz. výše foto z adminu) stále stejnou hladinu.

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 21:09 
Čestný člen
Čestný člen

Já bych se zase přiklonil k Tea Racerovi a moc bych to neviděl černě, myslím si, že na fóru je dost informací, pokud někdo něco potřebuje vyhledat a pokud se potřebuje na něco zeptat, skoro vždy mu někdo zkušenější poradí. A o to myslím jde. Navíc probíhá komunikace mezi členy fóra formou mailu a SZ - takže pro veřejnost i ostatní členy fóra skrytě, pokud to není zapotřebí řešit veřejně přede všemi a to je další plus a vlastně i další život fóra, který žádná statistika - což je přesná věda o nejistých vstupech, neukáže.

PříspěvekNapsal: 12 lis 2015 21:22 
Administrátor
Administrátor

2 šimon: Děkuji. Já bych chtel rovnou napsat že tohle není spor, ale jen vysvetlení situace. Souhlasím s Ivem že bych byl také rád aby to tu více "žilo"! Ale chci ukazat, že ostatní fora i v jiných brandžích jsou na tom podstatně hůře. Hlavne jsem chtel rici že sledovaní statistik na toplistu je totálne irlevantní, prosím at z toho Ivo nevycházis. Pokusím se vysvetlit.

Pokud se prihlasim z PC na forum udelá to na toplistu jedno prihlaseni, ale pozor, pokud se z toho samého pc prihlasim treba behem 2 h 20x už to nezapocíta.. a to ani když vlozím do jiste doby post cca do minuty... což každy z nás umí, krom treba vkladani foto ale i tak se to dá zvladnout...

Naopak statitika fora, zaznamená každy post. A pak vygeneruje statitiku. Takže pokud už chcete používat statitiku, tak ne toplist který ji ukazuje jiným smerem, ale primo statitiku fora, jelikož ta pracuje primo s daty fora a ne s daty navstevnosti IP adresy za jisty časový usek....

Pochopitelně bych byl rád, kdybych se prihlasil a videl Vaše výpestky, rady atd...Ale vím, že to v praxi proste nefunguje tak jak bychom chteli.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 07:43 
Administrátor
Administrátor

Tea Racer píše:
Já bych chtel rovnou napsat že tohle není spor, ale jen vysvetlení situace. Souhlasím s Ivem že bych byl také rád aby to tu více "žilo"!

Tohle je docela přesné. Celou dobu tu mluvím o tom, že když sem člověk přijde 3x, 5x, 10x a nenajde žádný nový post, po jedenácté už asi nepřijde. Tím mám na mysli registrované členy. Ostatní tu mohou volně čerpat a pokud nechtějí být aktivními členy, nikdo je nenutí registrovat se.
Zase psát post jen kvůli tomu aby byl samozřejmě považuji za zbytečné.

Jiný úhel pohledu: Kolik je lidí, kteří jsou ochotni se o své zkušenosti volně podělit?

Zkusme se zamyslet nad tím, co je v této "branži" dostupné:

Citrusy.cz - půjdou spát, jejich zakopání bylo úspěšné, naopak změna admina nebyla k ničemu
Kiwifórum - funguje, ale netuším jak, přestal jsem tam chodit, mám dost práce zde
Living - solidní rada na každé páté stránce, tak že k ničemu
Garden - radí každý, kdo viděl "kytku" z letadla

a spousta dalších více méně podobných ..

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 08:19 
Čestný člen
Čestný člen

Tak napíšu můj pohled… Třeba já jako začátečník tu nemám moc co nabídnout co do zkušeností nebo pěstitelských úspěchů, protože zatím nemám jedno ani druhé. Naopak se pořád jen na něco ptám, skoro vždycky se najde někdo kdo poradí. Je to ale pořád stejná skupinka (několika málo) lidí :)

Často jde o dotazy na které je odpověd ve stylu ano ne, tam není co řešit.
Občas by se ale dala rozvinout krásná debata, (nejen na moje dotazy samozřejmě), já se to snažím podporovat, ale přijde mi, že to lidi prostě nebaví.

Možná je to tím, že už se obdobné téma řešilo na nějakém starším foru (citrusy.cz třeba?) a zdejší citrusáři většinou “operovali” už tam a nemají náladu probírat znova už jednou probrané? Nebo prostě nemají chut psát…

Samozřejmě nikoho nejde nutit. Je to ale škoda :-)

Návštěvnost různých fór se taky asi odvíjí od toho, jakou oblibu daný koníček mezi lidmi má.
Třeba pejskařů bude víc než akvaristů, ale těch víc než citrusářů, a i citrusářů víc než třeba včelařů (aspoň myslim :-))
A ze všech těch skupin vždycky jen zlomek lidí chodí na fóra…

Takže za mně si myslím, že na cílovou skupinu je návštěvnost fóra dobrá… ale i tak by to tady mohlo “víc žít” jak už psal někdo výš. K tomu ale nelze nikoho přinutit…
Vždyt i v téhle debatě se zatím nevyjádřilo moc lidí :-)

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 12:38 
Administrátor
Administrátor

Ivo píše:
Tím mám na mysli registrované členy. Ostatní tu mohou volně čerpat a pokud nechtějí být aktivními členy, nikdo je nenutí registrovat se.

Nenutí, ale když máš v tématu Proč se registrovat napsáno, že po registraci uvidí témata která nejsou normálně přístupná bez registrace...., tak se třeba registrují jen kvuli tomu a pak už nenapíší, což je jedna z možností.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 13:49 
Administrátor
Administrátor

(val) ... ty snad věříš tomu, že když o vánocích nebudeš jíst, uvidíš zlatý prasátko ...
Navíc ta témata - o mariánce a pod. jsem dávno odstranil.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 14:57 
Administrátor
Administrátor

Tak proč to tam píšeš a hned do 1. postu? Pokud to není pravda tak to odstran, pak není divu že se registrují lidi když jim za to slibujes věci které nedostanou a to na prvním místě.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 15:43 
Čestný člen
Čestný člen

Z jakého důvodu jste dva admini? Jednoznačně jsou mezi vámi rozepře a ještě je ventilujete veřejně. Proč si to nepořešíte přez SZ.
Atmosféře a na důvěře to určitě nepřidá. Hlavně hledáte problém, tam kde není. Lidi prostě píšou, když mají potřebu něco napsat. Nebo je to o komerci? Čím více registrovaných členů, tím větší příval sponzorů a reklam? Ptám se proto, protože jsem členem jiného fóra, kde se zásadně nedá zrušit registrace. Právě z důvodu, aby fórum mělo co nejvíce členů a bylo lákadlem...... Doufám, že k tomuto příspěvku se už fundované osoby vyjádří, když ignorovali můj předchozí příspěvěk, který souvisel s touto problematikou.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 16:32 
Administrátor
Administrátor

ŠPatně to chápeš, forum je Iva on je admin (jak vidis prohlaseni o foru atd, delá jen on.) Já pomáham s technickými vecmi, proto jsem tady uvadel na pravou míru věc ohledne statik fora a toplistu. Jak vidíš psal jsem to samé co ty, že to je v poradku, že lidé hledají a je to videt ze statitik že to neni v neporadku...

Jsou fora kde je treba 5 adminů. Já mam admina kvuli tomu abych mohl provadet zmeny technického charakteru. Nemám žádnou rozepři, jen uvadím technické věci na pravou míru.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 16:47 
Administrátor
Administrátor

Zdenku, dík za vysvětlení, předběhl jsi mne.

Ano, je to tak. Já nesu kůži na trh a odpvídám za fórum jako takové. Jsem ovšem PC laik a v tomto mi pomáhá Tea. A jestli se někomu zdá, že si řešíme veřejně nějaké problémy / ventilujeme je - tak je ve velikém omylu. Na spoustě věcí se domluváme, Zdenek mi hodně poradil a já jsem mu vděčný. A rozhodně táhneme za jeden provaz.

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 18:00 
Čestný člen
Čestný člen

Pokud je to tak, potom je vše v pořádku. §ok

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 20:15 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

no, nevidím to tak čierne. Sem tam ľudia nemajú čas, ale ináč je to tu dobré §ok.
Keby len moje citrusy boli také usilovné v plodení ako som ja usilovná v písaní príspevkov.....

PříspěvekNapsal: 13 lis 2015 23:31 
Čestný člen
Čestný člen

Já bych řekl,že s tímhle forem je to asi s naším spolkem - fungujeme..Nic víc..
Je nás pomálu,ač adres citrusářů mám celkem dost,ale veškeré pokusy o sjednocení,organizování tady na východě Čech dopadly..no víte jak.Rozdal jsem rouby,řízkovance,či narouboval rostlinu a pak už se nikdy dotyčný neozval,ani když jsem psal jak se daří.Když potkávám na výstavě ty co vidím právě jen jednou za rok na výstavě a pozvu je k nám do spolku na pokec,zůstane jen u pozvání a lámát někoho,je to poslední.
Jsem za tohle forum velice rád.Někdy nestíhám,ale vždy alespoň mrknu co je nového.Ten základ se tady už vybudoval.když to otočím a psala by sem každá kravina,jen aby byl příspěvek by bylo ještě horší a když to odlehčím,tak fotit a dávat sem každý plod co sklidím,by také nebylo asi to pravé...
Jsou tu slabší období,mnozí mají pomálu rostlin,někomu třeba ani neplodí,tak spíš nasává ;) info samozřejmě,ale neviděl bych v tom vadu na kráse.Zase se to po čase rozjede.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 696 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina