SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 14 srp 2020 01:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 730 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Náměty, dotazy k fóru
PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 17:31 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Nechtěla jsem někoho urážet nebo někomu nutit svůj názor :!: To je právě ten problém, který se tu řeší. Nebereš můj názor a hned si ho vztahuješ na sebe. A to doslovně. Budiž. Do nového fóra jsem se vůbec nenavážela, jen jsem řekla, že je stejné jako toto (stejná témata, v podstatě i příspěvky). Co je na tom špatného? Dobrá, možná jsem se špatně vyjádřila, ale psala jsem ať se můj příspěvek bere s nadhledem. :roll: Bylo to myšleno tak, že jenom co se vytvořilo, tak tady jste to zazdili, přitom mohou obě fóra koexistovat společně... A proč hned razantně zakročovat s vymazáním účtu? Stejně jako Iva nechápu, proč jste všichni tak naštvaní. Nebo to vážně nedokážete přijmout v klidu cizí názor?

PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 17:34 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Zoberem to vseobecnejsie.Vela for o rastlinach najma citrusoch zanika alebo neni po rokoch zaujem o jeho starostlivost.Zanik tohoto fora alebo obmedzenie na malu skupinku pestovatelov,najma co sa dobre poznaju by bola skoda.Na druhej strane chapem ,ze tu je vela ludi vela nazorov.Ja respektujem nazor kazdeho a je len na mne ci ten prispevok je k mojmu prinosu alebo nie.Som rad,ze sa tu je prispieva a diskutuje.Ano posledne dni sa ukazali ako je rozdiel medzi pestovatelmi v byte a zahrade,sklenik.Vsetci mame na pestovanie svoje podmienky a oto ide podelit sa o moznostiach pestovania a nehadat sa.A k fotkam.Pre mna su fotky inspiracia,ze ked clovek chce vsetko sa da.

PříspěvekNapsal: 07 dub 2014 19:01 
Čestný člen
Čestný člen

Taky jsem se to tu snažila pročítat, nečtu průběžně všechno, stejně jsem ale nepochopila, v čem je problém, proč někteří odchází. A proč chtějí mazat své příspěvky? :?:
Myslím, že by bylo škoda to tu zabalit (bye) .

PříspěvekNapsal: 08 dub 2014 21:00 
Čestný člen
Čestný člen

Ohledně velikosti fora, chce to zlatou střední cestu. Málo uživatelú prakticky znamená, že forum bude mrtvé. Hodně uživatelú admin neuhlídá a ti udělají žumpu.
Další věcí je úroveň uživatelú. Líbí se mi, pokud pěstitel postupně získavá vlastní zkušenosti a prezentuje své poznatky. Ještě více se mi líbí, pokud se někdo speciazuje na nějakou oblast, např. dovoz nových odrúd, pěstování teplomilních podnoží atď. Čím zkušenější pěstitel, tím větší velkorysost bych očekával. Nevím, proč by tady takový pěstitel chodil, pokud se nemúže moc nového naučit. Znám několik hodně zkušených pěstitelú. Jednomu forum asi nic nedá, druhý nemá čas, třetí raději nekomentuje "modra" některých a čtvrtý nemá rád admina. Bohužel, člověk se asi nejvíce naučí skrz osobní přátelství. Tím však forum nezpochybňuji.
A nakonec, někdo čeká asi od fora více, ale jednoduše tady nemúže každý den někdo napsat výsledek vědecké studie. Takže tady bude pořád hodně běžných příspěvkú nebo fotek záhrad.

PříspěvekNapsal: 09 dub 2014 12:08 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

ivik píše:
Taky jsem se to tu snažila pročítat, nečtu průběžně všechno, stejně jsem ale nepochopila, v čem je problém, proč někteří odchází. A proč chtějí mazat své příspěvky? :?:
Myslím, že by bylo škoda to tu zabalit (bye) .

Nie som citrusárom napriek tomu že niečo posadené s dcérou máme. Som pestovateľom ostatných plodín a mála nových druhov. Rád navštevujem toto fórum a čítam nové poznatky a skúsenosti prezentované množstvom kvalitných príspevkov. Plne s tebou súhlasím. Odchodom členov by som ich kvalitné príspevky tiež nemazal. Veď je to škoda. Som zo Slovenska a budem veľmi rád ak bude toto fórum fungovať naďalej. Držím všetkým priaznivcom palce. yes

Jano

PříspěvekNapsal: 10 dub 2014 12:52 
Administrátor
Administrátor

Tak že si do diskuze opět dovolím vstoupit.
Předem chci poděkovat všem, kteří vyjádřili svůj názor - ať již byl jakýkoliv.

I když jsou tyto slovní "souboje" nepříjemné pro všechny okolo, mají jeden velmi pozitivní efekt. Ukáže se v nich - kdo je kdo. Na debatu to pak má "samočistící dopad".
Pro mne osobně z toho plyne jeden závěr. Snažil jsem se nastolit demokracii v názorech a vyjadřování. Dnes vidím, že to byla chyba. Nadále budu využívat všech možností, které mi fórum dává, aby se podobná situace neopakovala.
Pokud se situace bude opakovat - aktéři dostanou upozornění a pokud napadání nenechají, bez dalšího upzornění dostanou ban.
Opět se to některým nemusí líbit - ale to je to jedinné, co s tím uděláte.

V jedné SZ jsem dostal, že jsem ješita a že už jsme daleko od totality na to abych poroučel. Ne, poroučet nikdy nikomu nebudu, vše je svobodné rozhodnutí každého uživatele. Já jen začnu strykně dodržovat pravidla fóra, se kterými každý uživatel souhlasil.

Jinak ohledně směřování fóra jsem se toho bohužel moc nedozvěděl. Tak že rozhodnutí je opět na mě ...

PříspěvekNapsal: 10 dub 2014 13:31 
Čestný člen
Čestný člen

Ke směřování fóra se já moc vyjadřovat nemůžu. Nejsem odborník přes nic :mrgreen: , jenom mám ráda kytky, nebo spíš všechno co se pěstuje nebo chová :lol: . A protože nejsem odborník a ještě k tomu ženská :D , vyhovuje mně normální pokec, což těm silně zaměřeným na úspěch moc vyhovovat nebude ;) .

PříspěvekNapsal: 11 dub 2014 08:21 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

ivik píše:
Ke směřování fóra se já moc vyjadřovat nemůžu. Nejsem odborník přes nic :mrgreen: , jenom mám ráda kytky, nebo spíš všechno co se pěstuje nebo chová :lol: . A protože nejsem odborník a ještě k tomu ženská :D , vyhovuje mně normální pokec, což těm silně zaměřeným na úspěch moc vyhovovat nebude ;) .

Len sa nepodceňuj. Žedy sú predsa krkom ktorý kýve hlavou. (bye)

PříspěvekNapsal: 11 dub 2014 21:59 
Čestný člen
Čestný člen

Osobně bych se nesnažil omezovat příliv nových členů, jediné co bych snížil, je doba na napsání příspěvku - myslím, že teď je rok a pak se členství ruší. To by udrželo členství v patřičných mezích a nikdo se nemusí obávat nekontrolovatelného růstu fóra.

Máme asi 200 členů :?:, z toho pravidelně přispívá asi 30-50 lidí -nepočítal jsem to, jen odhaduji, není to škoda :?: Nikdo po nikom nechce nic odborného atd., jsme amatéři, máme to jako koníčka. Nevadí, že má někdo jen pár rostlin, také jich moc nemám, stačí poslat fotku, občas napsat příspěvek, prostě dát o sobě druhým vědět.

Dají se zde získat informace, rostliny, rouby atd., ke kterým se nelze jinak dostat, z těchto a podobných důvodů fórum vzniklo. Řada zdejších členů se již osobně setkala, případně plánují společná setkání. Všechny tyto věci se podílejí na vytváření fóra a atmosféry, která v něm panuje nebo chceme aby v něm panovala. Snažme se, ať se nás podílí co nejvíce.

Chovejme se k sobě navzájem jako slušní lidé, protože jako lidé často nestačí.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2014 19:04 
Zkušený pěstitel
Zkušený pěstitel

pekne si to napisal 8-)

PříspěvekNapsal: 12 čer 2014 20:32 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Ja by som navrhol zmenit nazov temy v zakladnom menu fora zo zimne odolne kaktusy na kaktusy....

PříspěvekNapsal: 13 čer 2014 06:37 
Administrátor
Administrátor

Změněno.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2014 11:33 
Administrátor
Administrátor

Tak koukám, že nám nastala "okurková sezóna" ...

Všem Vám přeji příjemně strávenou, jistě zaslouženou dovolenou.
Přivezte si všichni plno zážitků, pár fotografií o které se s ostatními podělíte.

Jinak nezapomeňte, že tohle fórum tvoříte Vy.
Pevně věřím tomu, že veškeré změny, které se udály během tohoto týdne, budou ku prospěchu Vám, i když se Vám to nyní jeví jako změny k horšímu. Změnami jsme se pouze dostali na běžný standard ostatních diskuzních fór.

PříspěvekNapsal: 16 zář 2014 17:03 
Nový člen
Nový člen

Dobrý deň, toto fórum sledujem už asi 2 roky. Som začiatočník v pestovaní citrusov. Venujem sa tomu asi 3 roky. Veľmi mi vaše fórum pomohlo hlavne v začiatkoch, ako hnojiť, substrát, zimovanie, letnenie rez a pod. Sledujem ho pravidelne skoro každý deň. Dnes som sa rozhodol že sa zaregistrujem a chcem sa poďakovať všetkým čo sem pridávajú svoje poznatky, ktoré nám začiatočníkom veľmi pomáhajú. (dik)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2014 17:59 
Administrátor
Administrátor

Richarde - vítám tě mezi námi a věř, že všichni jsme moc rádi.
Tvoje řádky jsou pochvalou nás všech, je to i povzbuzení do dalších let. Je vidět, že to má nějaký smysl.
Tvůj "vstup" mě inspiroval k založení nového tématu ...

PříspěvekNapsal: 22 led 2015 19:00 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Ahoj. Chtěl bych se jen zeptat, jestli mezi řádky fóra musí vyskakovat neustále ty všemožné reklamy.

PříspěvekNapsal: 22 led 2015 19:26 
Administrátor
Administrátor

Promiň - ??? :o
Vůbec nevím, o čem mluvíš. Mohl by jsi prosím udělat print screen?
Díky.

PříspěvekNapsal: 24 led 2015 13:20 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Nuže, vypadalo to zhruba takto.

Obrázek

Co 2 příspěvky se tam vecpalo něco jiného. Hodinky, prostředky na hubnutí apod. Ovšem záhadou bylo, že se to tak dělo pouze na notebooku a na stolním PC ne. Příčina byla lokální. Pokud nechcete, aby vaše fórum vypadalo takto, při instalacích programů do PC nedovolte stáhnout současně doplněk s názvem Unisales (dá se při instalacích vyrušit). Pokud tak neučiníte, automaticky se zavede jako součást prohlížeče a pak dělá toto - otravuje s reklamama... :0) Čili omluva všem správcům.

PříspěvekNapsal: 24 led 2015 16:01 
Administrátor
Administrátor

Tak že na prvním místě ti chci poděkovat za uvedení problému. Asi každý, kdo podrobněji studuje tohle fórum si mohl všimnout, že jsem na reklamu hodně citlivý. Ovšem když něco nevidím /a já používám IE11, Chrome, Mozilu ať přihlášený nebo ne/, nemohu na to reagovat.
Samozřejmě mne tudíž napadlo, že jsi si "něco" nainstaloval.
Ale hlavně jsem moc rád, že se vše vysvětlilo. Omluva přijata, i když si myslím, že byla zbytečná.

Prosím ale vás všechny ostatní - pokud uvidíte cokoli podezřelého na těchto stránkách, neváhejte a dejte mi o tom vědět - ideálně právě tím screenem.
Díky moc.

PříspěvekNapsal: 28 led 2015 05:08 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Když už jsem u těch dotazů :0). Někteří máte při svých příspěvcích i teplotní minima/maxima z posledních let. Snažil jsem se to nějak dostat do profilu, ale nevím, kde to tam nahodit. Určitě to máte uloženo do nějaké šablony, předpokládám, že to nepíšete znova a znova s každým příspěvkem.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 730 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina