SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 19 zář 2020 09:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Úvodní příspěvek druhu
PříspěvekNapsal: 01 bře 2010 10:13 
Nový člen
Nový člen

Zdravím. Fórum je skvělá věc, má však jeden obecný problém. Po čase je příspěvků tolik, že je obtížné najít to co člověk hledá. Jednou z variant je, že každý druh má své téma či subfórum, jako je to zde (super!!!). Dalším krokem by pak měl být úvodní příspěvek, do kterého se kompilují nabyté informace. Takže třeba u rajčenky by v první příspěvku byly všechny obecné informace o pěstění s odkazy na jednotlivé témata, kde lze nad tím polemizovat. Každý tak mnohem rychleji najde co hledá, a ba co víc, zamezí se dublování dotazů ... každý druh své subfórum a svého odborníka-moderátora ... jen takový námět ;-)

Předmět příspěvku: Re: Úvodní příspěvek druhu
PříspěvekNapsal: 01 bře 2010 16:08 
Administrátor
Administrátor

No ... asi bych na tohle měl odpovědět já... ;)

Bobe - každý z nás "ví to svý"....
Postavit naprosto ideální fórum nejde, ani kdyby jsi se pokrájel... :roll: Už jsem asi 100x vysvětloval, za jakým účelem bylo fórum postaveno - nebudu to znova pitvat... Já osobně jsem moc a moc rád - a samozřejmě i vděčný - za spolupráci kolegů..
Přece jenom nikdo z nás není genius.
O úvodní články se tu kdysi kdosi snažil, ale domnívám se, že na všeobecné informace forum není. Těch je dost na netu, stačí jen hledat.
Naopak jsem hrozně rád, že se nám tu společně podařila "vychovat" řada uživatelů, kteří hned po své registraci nezaloží 1000 zbytečných topiců / viz citrusy.cz - pomoc - padají mi listy.../. Navíc - a to mne těší obzvláště - je tu velká řada "nové krve" , nových nadšenců... ;)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2010 20:24 
Čestný člen
Čestný člen

Ivo, musím tě podpořit, máš naprostou pravdu. Doufám, že procesem výchovy už jsme prošli a většina členů se chová normálně, tzn. nejdřív se pokouší najít co je zajímá a nezakládá ihned nová témata. Tím vzniká chaos.

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 09:45 
Nový člen
Nový člen

Neberte to zle ;-) Jsem jen člověk co by pořád něco zlepšoval :-) Starám se o web, který má již několik desítek tisíc příspěvků ...

Kde je napsána "definice" zaměření tohoto webu?

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 12:23 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Bobe můžeš prozradit o jaký web jde :?: je jeden zatím nejmenovaný web na stejné nebo podobné téma jako tady. Je to suveréně nejhorší možnost jak někomu poradit :lol: Proto jsem tam přestal přispívat :roll: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 12:55 
Čestný člen
Čestný člen

Mě by to taky zajímalo !!!

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 14:50 
Administrátor
Administrátor

Zdenek píše:
...je jeden zatím nejmenovaný web na stejné nebo podobné téma jako tady. Je to suveréně nejhorší možnost jak někomu poradit :lol: Proto jsem tam přestal přispívat :roll: :mrgreen:

Zdeňku, ty jsi drsňák... ;) :lol:
Domnívám se, že záhlaví fóra mluví docela jednoznačně o tom, co tu "řešíme".
Myslím, že dosáhnout "několika tisíc" příspěvků není až takový problém, spíše jde o to, aby něco řešily - byly o něčem...
Já sám jsem byl na "nejmenovaném" fóru velmi aktivním členem, ale po neustále neřešených problémech tam již ani nechodím... :roll: Chodil jsem asi na 15 různých fór..., dnes jsem pravidelným návštěvníkem asi na čtyřech, na dalších dvou se objevím občas... Proč asi???

Navíc pořád hledám někoho, kdo bude schopen poradit s problémem neodcházejících e-mailů. :evil: Pokud vím, nikde by jiný problém být neměl... :oops:

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 16:13 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Na onom foru, které zatím nebudu jmenovat dobře míněnou radu smažou a ještě pohrozí blokací učtu. Proto jsem tam nadobro skončil. Tohle muže potvrdit více lidí. Já chodím na a pracvidelně přispívám hlavně na Kiwi......, Yucca......., Liv........, citrus.......( i když jsem to hodně omezil) , fíko...... a tohle diskuzní forum :lol: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 17:00 
Nový člen
Nový člen

Jsem jednim ze správců webu o houbách www.damyko.info ... nemyslím si, že je lépe konstruován než tento ... navrhoval jsem to zamyšlení zejména kvůliva tomu, abych se dozvěděl případné řešení. My jsme třeba obecné "návody" (v našem případě Atlas hub) oddělily od fóra ... řešení je to ale nevhodné neb výsledkem je jistá schizofrenie fóra, kdy informace o jednom druhu jsou zároveň na minimálně dvou místech ...

Odstranit se to dá tím, že úvodní příspěvek tak nějak shrnuje obsah příspěvků tématu. Moderátor postupně přenáší získané informace s diskuse do úvodního příspěvku, a takto zpracované postupně maže z tématu. Tím se tak nějak udržuje pořádek a přehlednost. Je to hodně práce pro moderátory, ale kdyby měl každý druh svého moderátora ... u tropických rostlin by toho snad dosáhnout šlo ... u tisíce hub to není v lidských silách :-)

Samosebou, pokud není cílem tohoto fóra být zdrojem "obecných" informací, pak je můj návrh bezpředmětný ;-)

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 17:01 
Nový člen
Nový člen

jo, a ten problém s emailama ... nebude ten problém na straně poskytovatele webu !?!?!?!?!

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 17:43 
Administrátor
Administrátor

Bobe, o obecných informacích tohle fórum asi opravdu není. Když vezmu jen citrusy - stařičká vydaná kniha Citrusy od A-Z je špička i dnes a na základní informace stačí bohatě... S ostatními rostlinami je to podobné - a to teď zcela záměrně opomíjím weby kolegů a další zdroje... Pokud tuto knihu někdo nemůže sehnat - dnes už moc k sehnání není, můžu mu ji zaslat oskenovanou. Snad mne nikdo neobviní z pirátství.

Abych já, nebo moderátoři mazali zdvojené příspěvky, to jsem docela zásadně proti. Někdo se může cítit dotčený, že nedostal odpověď. Když víš, kde je o tom psáno - stačí dát odkaz. Když ne, můžeš - ale taky nemusíš odpovídat...

U providera jsem vše zjišťoval, tam chyba není. V nastavení snad taky ne... To jsem třeba teď řešil s Milošem... ;)

PříspěvekNapsal: 02 bře 2010 21:00 
Administrátor
Administrátor

Ahoj, měl jsem stejný problém, ale první díl knihy se mně povedlo sehnat na webu v nějakém antikvariátu, myslím, že jsem se nedávno díval a ještě ji měli v nabídce. Jelikož jsem na horách tak nemám link, jak dojedu, hodím ho sem. Druhý díl se mně povedlo sehnat na nejmenovaném kritizovaném fóru. Myslím, že se kniha ještě dá sehnat. Co se mailů týká fakt nevím, podle mě je to na straně poskytovatele prostoru, ale Ivo psal, že s nimi mluvil a neměl by tam být problém.

PříspěvekNapsal: 08 bře 2010 16:30 
Čestný člen
Čestný člen

Ahoj Bobe,
velmi oceňuji, že máš zájem něco navrhovat a vylepšovat. To se opravdu cení. :!: Souhlasím ale s Ivem, že obecných informací na webu je celkem dost a tak se tu chce bavit o konkrétních věcech, čímž eliminuje spoustu příspěvků a tím udrží přehlednost.
Osobně na svých stránkách taky dávám přednost v drtivé většině jen svým zkušenostem a obrázkům.
Konkrétně tebou zmíněná rajčenka. Dozvíš se o ní obecně ledas co. Jeden kolega ale z vlastní zkušenosti řekl, že semenáč mu začal kvést až když ho nechl narůst na 2 metry. Já jsem po každoročním silném seřezávání rostliny (z důvodu prostorových)květů nedocílil. Když jsem se tím ale řídila rostlinu jsem na jaře silně neseřezal), tak mi rostlina hned zakvetla. Může to být náhoda, ale taky cesta k dřívějšímu čí vůbecjakému kvetení u semenáčů.

PříspěvekNapsal: 09 bře 2010 06:55 
Nový člen
Nový člen

Díky Pedro za info. Na svém webu bych příspěvek jako moderátor ihned přesunul do tématu/fóra rajčenky. Dříve či později tu bude třeba 30 tisíc příspěvků ... každý diskusní web musí nutně jednoho dne "zarůst" ... držím palce, aby se ten správný "prořez" udělal v ten správný okamžik. ;)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina