SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 13 srp 2020 18:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 01 bře 2014 06:54 
Nový člen
Nový člen

Včera jsem na Ebay koupil 10 semen Musa sikkimensis "Red Tiger" z Indie za 2.75 USD (z účtu odešlo 57kč) a dnes ráno ve 4 hodiny došel email, že zásilka již byla odeslána. Měla by to být extra čerstvá semena, tak uvidíme.

PříspěvekNapsal: 21 bře 2014 13:36 
Nový člen
Nový člen

Jsou to skoro přesně tři týdny a zásilka z Indie je tu.

Nějaké návrhy na postup při klíčení aby úspěšnost byla co největší?

EDIT:
Jen pro zajímavost, poštovné z Indie (které jsem měl zdarma) vyšlo po přepočtu na nějakých 8 kč a to se to proletělo letadlem :D
Na kolik by to asi vyšlo z ČR do Indie? :D :D :D

Přílohy:
musa_seeds_india.jpg
musa_seeds_india.jpg [ 57.6 KiB | Zobrazeno 1864 krát ]

PříspěvekNapsal: 25 bře 2014 10:41 
Čestný člen
Čestný člen

Přemýšlím jestli mám semena banánovníku při výsevu přikrýt nebo nechat raději na povrchu substrátu.

Zakrytí má výhodu v tom, že bude mít semeno asi lepší přísun vlkhosti.
Nezakrytá semena zase lépe mohu kontrolovat a po vyklíčení snadno "přesadit" ze sterilního substrátu do finálního.
Stejné dilema mám i u palem. Zatím jsem vždycky přikrýval, ale řikal jsem si, že se zeptám na názor tady. Všiml jsem si, že například Sidonius měl na fotce semena E. glaucum na povrchu.

Další nad čím si lámu hlavu je, jestli použít lignocel nebo vermikulit. Většinou jsem si všiml, že používate lignocel. Mám ještě pytel vermikulitu ve kterém inkubuji vajíčka plazů, tak mam cukání zkusit ten.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2014 10:59 
Nový člen
Nový člen

Já ty semínka 1 den namáčel a šup s nima "pod hlínu" v sadbovačích, zakryto pytlíkem pro udržení vlhkosti (denně větráno) a umístěno na radiátoru.
Při namáčení jsem zjistil, že je 1 semeno kaput, plavalo na hladině. Byl bych rád alespoň za jednu životaschopnou a rostoucí rostlinu.

Jinak s klíčením banánovníků mám mizerné zkušenosti - ze 3 pokusů různých druhů se chytilo jediné semínko Musa sp. Helen´s hybrid a to navíc ještě uhnilo :(

Palmy jsem vždy klíčil v kokosu a když už mělo semeno dostatečně dlouhý kořínek, tak šup s tím do hlíny.

PříspěvekNapsal: 14 zář 2016 21:02 
Nový člen
Nový člen

Po několika neúspěšných pokusech a zoufalém studování různých způsobů pěstování, jak jen to udělat nejlépe, jsem se rozhodla udělat to jejjednoduší. Semínka jsem máčela 2 dny v plecháčku na krbových kamnech(byl únor), samozřejmě vyměňovala vodu, a pak proste vložila do substrátu na klíčení rostlin +perlit, jako skleníček mi posloužila miska od masa ze supermarketu a potravinářská fólie na přikrytí. Zhruba za 6-8 týdnů vykoukli 3 banáni. 2 yunany a 1 tomson. A základ je mít opravdu kvalitní semínka , jinak nepomůže ani postavit se na hlavu a odpichovat ušima. (ban)

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 04:55 
Administrátor
Administrátor

Ahoj, vítám tě mezi námi. Určitě máš ode mne velikou pochvalu za svůj profil, je vidět že když se chce, jde to ... §ok
Druhou pochvalu máš za to, že jsi se pustila do klíčení semen. Je to opravdu hodně složité a jak sama píšeš - čerstvost semen je důležitá ....
(wow)

PříspěvekNapsal: 15 zář 2016 16:40 
Nový člen
Nový člen

Děkuji, děkuji (dik) , a jinak měla jsem semínka skoro celá v substrátu, jen malilinko vyčuhovaly, abych věděla kde jsou.

PříspěvekNapsal: 24 úno 2017 14:22 
Nový člen
Nový člen

Tak jsem si z ebay objednal semena MUSA RED DWARF a letí za mnou až z Kanady... celkem 10 ks
to že mají semena hodně špatnou klíčivost už jsem se párkrát dočetl...:D

A tak nezkoušel někdo uříznout 1cm kolečko banánu a do toho zapíchnout jedno semínko a to dát do zeminy/navatu?:D Jsem si řikal, jestli třeba to semeno nemusí projít nějakým stádiem rozkladu banánu a cukrů aby vědělo, že má začít klíčit:D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina