SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 19 srp 2018 18:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pěstování tomelů
PříspěvekNapsal: 03 čer 2017 16:18 
Nový člen
Nový člen

Zdravím,

chcem sa opýtať, či niekto neponúka vrúble hurmikaki, nakoľko mám doma dva lotusy a rád by som ich naočkoval nejakou chutnou odrodou. Stačil by mi jeden vrúbel, z ktorého by som si odobral očká. Samozrejme nechcem to zadarmo ;)

PříspěvekNapsal: 17 zář 2017 17:15 
Nový člen
Nový člen

Zdravím
Letos po dvouch letech bude opět ochutnavka :)
http://www.fotohost.cz/di/1NW2/IMG_2017 ... 34_010.jpg kiss

PříspěvekNapsal: 10 pro 2017 22:23 
Čestný člen
Čestný člen

Tak jsem se konecne letos dockal prvni urody po 6 letech. Venku je Nikitskaja Bordovaja, trosku ji poskodil jarni mrazik v dubnu, tak jsem necekal, ze neco prezije, ale v srpnu jsem objevil dva plody, ktere pekne dozraly. Mam jeste v kontejneru Nikitskaja Bordovaja T 01-08, ktera mela tri plody, ale rozdil mezi nimi zadny nevidim. Jsou mensi pekne vybarvene, pokud nejsou uplne dozrale, jsou natrpkle. Musi zmeknout anebo je dat do mrazaku na dva dny. Jsou sladke, mirna natrpklost tam je citit.
Dunaj mi poprve take zarodil. Plody jsou vetsi nez Nikitskaja, chutove je podobny jako Nikita. Musi se nechat uplne dozrat, ale i presto tam je takovy natrpkly ocasek. Zatim byl v kontejneru, ale pristi rok jde ven.
Prekvapeni roku je Sharon, ktery je ve skleniku. Ma uz 6 let, vyhony 1m i vice. Loni zakvetl, ale vsechno opadlo. Letos jsem mu dal druhe varovani. Kvetu bylo strasne moc, postupne to zacalo opadavat, ale opadala asi polovina a ostatni se zacaly pekne zvetsovat. Celkove pres 40 plodu. Nasel jsme dva protichudne popisy. Jeden tvrdil, ze je sladky i jako tvrdy, druhy tvrdil, ze je trpky a musi uplne dozrat. Druhy mel pravdu. Po uplnem dozrani je tam opet malinko citit trpkost, ale mi to nevadi. Cekal jsem, ze bude sladsi, ale mysim, ze to bylo tim, ze plodu bylo hodne. Sice narostly pekne velike, ale zrejme uz stromek nedokazal vsechny vyzivit. Prosti rok je proberu.
Sharon
Obrázek
Nikitskaja
Obrázek
Dunaj
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina