SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 05 dub 2020 20:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 10 kvě 2016 22:24 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Držím palce, aby ti to Zdeněk vyšlo. Viem, že so zásielkovými obchodmi je to dnes všelijaké a ľudia sa začnú hneď obávať, hlavne ak nemajú o majetkových pomeroch a majiteľoch žiadne lepšie informácie. Asi aj tento prípad vznikol vďaka neznalosti problému do hĺbky. Dúfam, že to časom bude opäť všetko tip-top.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2016 05:16 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Ono je taky docela možné že to dopadne uplně jinak. Zkončím s montážema to je dané. V chorvatsku je jeden rozpracovaný projekt s termálním pramenem na pozemku voda s teplotou 100 - 120°C. Plocha pozemku 128 ha. Licence na 78 ha skleníku ........

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2016 18:44 
Nový člen
Nový člen

ivik píše:
šimon píše:
Miloši, souhlasil bych spíše s Ivem. Je to stížnost a veřejná reklamace zoufalého zákazníka, který narazil na nefér jednání a věc by se měla vyřešit - dát do pořádku. Myslím, že na tahu je nyní Zdenek, který by se měl chudákovi omluvit a buďto dodatečně vykrýt objednávku, nebo vrátit peníze, pokud není schopen objednané zboží dodat. Pak se může toto vlákno třeba smazat a ne předem, to by měl skoro imumitu jako poslanci a ti vědí, proč se jí nejsou ochotni zbavit.

Mně na tom vůbec nic nefér nepřipadá. Firmy, zabývající se rostlinami, tedy zasíláním, mají dodací lhůty různě dlouhé, od několika měsíců po několik dní. Objednávky ze začátku roku mně chodí ještě teď, některé mám zaplacené, některé na dobírku.

Ano doby zasílání se mohou různit, proto sem se neustále snažil dopátrat k infu kdy ten termín bude a jediné co sem se dozvěděl bylo, jak to jde na montáži a kde se bude montovat. To je věc kterou jsem i na Eshopu vytkl... člověk nemá vůbec obrázek o tom kdy má objednat (aby mu zboží došlo ve vhodný termín) a kdy bude doručeno... když si objednávám stromky na jarní sadbu tak nebudu sázet uprostřed léta že, popř je pak mám do podzimu někde skladovat? Pakliže bych věděl že nebude 4 měsíce doručeno asi bych i zvolil jiného prodejce který to na jaro od začátku února stihne.... Rostliny navíc byly určeny na zahradu která prochází renovací... To vše díky nedodaným rostlinám stojí. Mě došlo vše co bylo od začátku roku objednáno. první objednávku jsem učinil u Zdeňka a ta je stále přes urgence nedoručena...Ale skleníky v Chorvatsku vyřízené jsou :) přístup k závazkům je evidentní... jestli objednáváte ze zahraničí je možné že doručení chvíli trvá.. já objednával z Moravy na Moravu :) To bych i pěšky doručil několikrát :D za mě určitě tento Eshop nemá budoucnost protože nefunguje... (no) (děkuji)

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2016 18:53 
Nový člen
Nový člen

Pepo píše:
Držím palce, aby ti to Zdeněk vyšlo. Viem, že so zásielkovými obchodmi je to dnes všelijaké a ľudia sa začnú hneď obávať, hlavne ak nemajú o majetkových pomeroch a majiteľoch žiadne lepšie informácie. Asi aj tento prípad vznikol vďaka neznalosti problému do hĺbky. Dúfam, že to časom bude opäť všetko tip-top.

Problematika je známá. Eshop není schopen vyřizovat objednávky ani během 4 měsíců, není schopen sdělit kdy bude zboží odesláno... ale je schopen sdělit kde se zrovna montuje v Německu, tedy je to to jediné co sděluje :) vůči spotřebiteli se Eshop chová neférově a zneužívá toho že jediná možnost jak nakoupit je platba předem a tudíž když je zaplaceno, není kam spěchat. Představte si že by jste mi prodal stromky a já Vám např 5 měsíců nezaplatil :) Místo toho bych Vám pokaždé napsal že sou v Brně plný šaliny a mám díky tomu problém zajet na poštu poslat poukázku (např.) :)

PříspěvekNapsal: 23 kvě 2016 20:15 
Čestný člen
Čestný člen

Já tě chápu, dnes mně přišlo oznámení, že mně doručují balík od Laeila za 450,-. Objednávala jsem v lednu za necelou tisícovku. Prakticky všechny rostliny, co jsem objednala, mají k objednání dosud. Tak proč ta rozdílná cena, poštovné dělá skoro 140,-. Co mně vlastně bez upozornění posílají a co ne? Za 4 měsíce nebyli schopni poslat podle objednávky, přesto, že je nabízejí i dnes. Také mě to štve, já mám chuť rostliny nepřijmout. Co když posílají rostliny, které jsem objednala jenom doplňkově? Nebo co když jsou to zrovna ty, po kterých toužím? Prostě objednání přes internet je sázka do loterie :mrgreen: Tak se nechám překvapit :)

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2016 06:59 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Ivi, mě to u Laeily taky udělali a poslední objednávka nepřišla vůbec. Komunikace nula. Už od nich nic neberu.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2016 07:24 
Administrátor
Administrátor

Hlavně že se to tu už probíralo. Leila §no :roll:

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2016 11:13 
Čestný člen
Čestný člen

Tak já svou negativní reakci beru zpět. Poslali mně všechno až na 2 rostliny, pouze podle nich jsou sazenice malé, jsou tedy za poloviční cenu-sazenice jsou krásné, takové jinde posílají i za trojnásobek. Proto ta více jako poloviční cena zásilky. K tomu poslali jako omluvu za nedodané rostliny 2 druhy hnojení-na rostliny kyselomilné a ostatní. Na mail mně odpověděli hned 2. den s omluvou a vysvětlením, včetně slibu, že zbytek rostlin pošlou ihned, jak rostliny dorostou do zasílací velikosti. Takže za mě omluva a palec nahoru §ok . Rostliny jsou profesionálně zabalené, vypadají jako právě do krabice vložené. Takže jediná výtka-nekomunikovali sami od sebe kvůli nedodání 2 rostlin :(

PříspěvekNapsal: 01 čer 2016 20:56 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Brácha už něco posílá. Já jsem časově zcela mimo. Nedostanu se z pracovních duvodů do Česka skoro vubec. Už to takto dále nejde (no)

PříspěvekNapsal: 12 črc 2016 12:30 
Nový člen
Nový člen

Abych shrnul svoji zkušenost....
- 3.2. 2016 byla podána objednávka která byla potvrzena.
- 7.6. 2016 přes několik urgencí a nedoručení zboží byla objednávka zrušena s žádostí o vrácení peněz.
- 12.7. 2016 stále nemám peníze ikdyž je prodejce ze zákona do 14 dní tyto peníze vrátit, čekal jsem 30 dní jak upravovala stará
legislativa. (viz § 1832, odstavec 1):
Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal

Stejné problémy jako byly s doručením předem zaplacených rostlin jsou teď s vracením složených peněz....

PříspěvekNapsal: 18 črc 2016 19:49 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Rostliny dostanou všichni kteří si je objednali. Nikoho neokradu. Dostanu se z problému do kterých jsem se dostal. Mám zablokovaný pay pal takže nejde vubec nic posílat ani přijímat. Makám každý den od rána do noci na montážích a platím postupně resty, které mám. Mohlo to jít rychleji, ale nejde. Ještě to bude asi dva týdny trvat než se z toho nadobro dostanu.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2016 17:37 
Nový člen
Nový člen

Zdravím všechny,jsem tu zaregistrován jen chvíli,ale i já se musím Zdeňka zastat,zhruba před rokem a půl jsem si s ním dal ,,spicha" v ADAVU a přijel jsem úplně přesně na čas a už tam čekal,dali jsme řeč o všem možném,přijel jsem si pro asiminy a nakonec jsem si odvezl i 5 citrusů a Byť měl Zdeněk málo času věnoval se mi téměř 2 hodiny,za což mu dodatečně děkuji.On opravdu není ten co by si zasloužil takovou kritiku.Také dávám za pravdu,že on a pan Broža jsou opravdu fandové do rostlin duší i tělem,jsem pro smazání toho příspěvku Jeronimo.

PříspěvekNapsal: 19 črc 2016 18:23 
Administrátor
Administrátor

Když jsem byl nepřímo vyzván, musím se už k tématu vyjádřit.

Jeronimo, kdybych teď v této fázi nebo dřív téma smazal, udělal bych Zdenkovi "medvědí službu". Já nejsem arbitr, policajt nebo soudce ... Každý by si mohl říct, že jej kryju a já nevím co ještě ...

Garantuju ti, opak je pravdou. Zdenek má možnost vše vysvětlit a napravit. Stejně tak tu před časem vzniklo téma "Spokojenost se zahradnictvími" a můžeš si to najít - nikdo nikoho nešetřil, jestli právem nebo ne, toť otázka.
Já doufám, že Zdenek vše uvede na pravou míru ...

PříspěvekNapsal: 19 črc 2016 20:49 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Vše bude napraveno a to co je objednáno bude i dodáno. Mám toho na sobě moc . Staré stránky zničil virus a zatím se to nepodařilo nahodit. když člověk maká od rána do večera na montážích s výdělkem kolem 1500 euro + něco málo na ruku je to tak na přežití.
Neměl jsem čas na jiné věci vše jsem podřídil práci na montážích to mě bohužel zatím živí a ještě asi pár týdnu živit bude.

Mám investiční smlouvu s investorem na projekt agrar panonika Ernestinovo v Chorvatsku. Tohle je pro mě nejduležitější dokončit rozjetý obchod. Tento projekt je na 128 ha plochy s licencí na 78 ha skleníku s termálním pramenem a možností výstavby 30Mw termální turbíny. Investor poskytl penize na mě je otevřít saving account v Holandsku v ING bank Amsterdam s minimálním zustatkem 1670 euro.

Po spuštění tohoto učtu tam budou vloženy penize od Investora a začne se budovat projekt. S tím co musím platit v bankách je to dost problém dát dokupy těch 1670 euro během 3 týdnu. Aktuálně mi chybí posledních cca 400 euro k tomu aby se učet otevřel.
Nemám možnost to ted nějak urychlit, ale dokončím to a pak už se bude zase jezdit s rostlinami a posílat balíky spedicí.

PříspěvekNapsal: 20 črc 2016 07:30 
Administrátor
Administrátor

Zdenku - držím palce ať to vyjde ...

PříspěvekNapsal: 20 črc 2016 21:35 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Penize odeslany do Holandska. Do pátku by to mělo být hotovo. Nejpozději v pondělí už musí být penize od Investora k dispozici. Pak adie montaže v Německu (bye)

PříspěvekNapsal: 25 črc 2016 18:44 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Učet otevřen a penize jsou tam jen je ještě nemohu použít. Snad to zítra bude ready a jdu si pro auto pak ADIE montage (bye)

PříspěvekNapsal: 09 zář 2016 23:52 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Konečně se to podařilo dotáhnout do finiše a mohu dát adie montážím v Německu. Mám před sebou asi poslední týden na montážích. V týdnu si pujdu pro novou dodávku a vyrážím do Francie. (bye)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina