SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 16 lis 2018 03:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 31 říj 2015 21:15 
Nový člen
Nový člen

tam je prakticky úskalí nula, protože to "vrazim" do půdy a buď se to chytne nebo nechytne (sl) ..když se to nechytne, budou místní dál papat avokáda

PříspěvekNapsal: 31 říj 2015 21:29 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

No, víš ono to má ještě jeden rozměr.
Je to, jako by jsi nabízel obyvatelům tropických ostrovů syrovou zmrzlou velrybu.
My to tady jíme, protože nám nic jiného nezbývá.....

PříspěvekNapsal: 31 říj 2015 22:12 
Nový člen
Nový člen

s těmi místními jsem to myslel v lehké nadsázce...v reálu pokud si někam pojedu a budu pěstovat - jedu to dělat pro sebe, mě ořechy chutnaj a zrovna tak "kamarádovi" (jestli ho tak můžu nazvat), který tam již zemědělčí.

A ...nevěřil bys, kolik času jsem už věnoval výběru vhodného místa, psal jsem týdny..ale jsou to spíš měsíce... je to o půdě, klimatu, přístupu k pitné či nepitné vodě, riziku úrazu - napadení lidmi, zvířaty, riziku nemocí-infekcí, ekonomické lobby okolí - průmysl, přístupu místních k cizincům a pak se dostáváme k té samotné diplomaticko pobytové části a dopravě... // řešil a řešim některé záležitosti online nejen z čechy v těch místech, ale i s "domorodci", nebo s lidmi navrátilými do Čr.

Beru v dobrém tvojí radu, ale teď jsem tady spíš už kvůli hozené rukavici pro toho někoho, kdo má zájem + ........... // lokality jsou v podstatě vybrané, jen některé procesní věci neuspíšim a protože to může trvat měsíc nebo taky půl roku, připomněl jsem nabídku.

PříspěvekNapsal: 31 říj 2015 22:21 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Beny má pravdu, u nás roste, když to přeženu tak do 30 druhů ovoce, v tropech je to mnohonásobně víc. Třeba vím jen o jednom Brazilci, který má na pozemku okolo 400 ovocných druhů (ne odrůd). Pokud někdo chce pozemek v tropech, tak určitě je z čeho vybírat, co se týká sortimentu tropického ovoce a je zbytečné tam pěstovat naše.
Na pěstování ořechů a jablek bych doporučil pozemek v naší republice. ;) Četl jsem o pokusech pěstování v tropech a tyhle rostliny tam sice někdy chvíli rostou, ale nekvetou. No a věř tomu, že stejně jako jsou exoti u nás co pěstují tropy (jej) , tak v tropech jsou takoví, co to zkouší s naším ovocem. Úspěšní ale nejsou. Moony má pravdu, že tyhle rostliny potřebují nějakou klidovou (chladnější) fázi. To by sis tam musel zasadit jablka do velkých květináčů a pak je strčit vždy na pár měsíců do chladícího boxu. Pak bys je tam asi dopěstoval :-).

PříspěvekNapsal: 02 lis 2015 06:16 
Nový člen
Nový člen

ok. pošli odkazy na stránky, kde jsi se o tom dočetl, protože zatím nacházím jen články, kde je uvedeno, že vlašák se do subtropického pásma hodí.
Připomínám co jsi možná přehlédl - místo je na desáté rovnoběžce cca 1000-1100 mnm. Z jižní Ameriky se jablka i vyváží..Nejspíš tu vládne všeobecná nuda a tak je slovně nimráno v tom, co by ruce zahadníka vyřešili za pár vteřin a následně příroda sama. Vézt tohle tlachání je bezpředmětný, protože jedinnym rozhřešenim je zkusit to §ok

PříspěvekNapsal: 02 lis 2015 08:50 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Jelikož 10. rovnoběžka ať s.š. ne j.š. je v tropech, tak s tou nadmořskou výškou se dostáváš pořád jen k tropickým vyšším polohám. To, že na jihu Jižní Ameriky pěstují jablka, ještě neznamená, že je vypěstuješ i okolo té 10. rovnoběžky. U nás taky nevypěstuješ venku pomeranče, i když se jinde v Evropě pěstují.
Máš ale pravdu, příspěvky v této hypotetické diskuzi jsou jen ztráta času, takže v tomto vláknu již dále přispívat nebudu. (pá)

PříspěvekNapsal: 02 lis 2015 21:47 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Stačí zajít do knihovny a pujčit si cestopis ovocnáře od profesora Peniazka z Polska jsou tam fotky i popisy co kde roste a zkoušeli pěstovat. Jablka v tropech ani omylem :roll:

PříspěvekNapsal: 02 lis 2015 23:40 
Nový člen
Nový člen

tady vůbec nejde o jablka ani o ořechy...těch pár semínek v batohu, které ssebou navíc vezmu litovat rozhodně nebudu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina