SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 16 lis 2018 03:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 293 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výstavy
PříspěvekNapsal: 10 zář 2009 11:52 
Administrátor
Administrátor

Tady můžete upozorňovat na zajímavé výstavy ve Vašem okolí...
A hned začnu jednou superaktuální:

Obrázek

Předmět příspěvku: Re: Výstavy
PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 13:17 
Administrátor
Administrátor

Byl jsem se na tu výstavu mrknout... Musím suše konstatovat - nic moc... :roll:
Na druhou stranu zajímavý počin v těchto "vodách"...
Ono dát dnes dohromady lidi se stejným zájmem je hodně těžké... Udělal jsem pár obrázků, posuďte sami.

Převážnou část tvořily kaktusy:

Obrázek

Obrázek

Sice krásné, ale předražené orchideje:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Našel jsem tam i fíkovníky - po 70,-Kč: :oops:

Obrázek

Nějaké kiwi:

Obrázek

Obrázek

Zajímavostí pro mne byly snad jen mrazuvzdorné kaktusy a opuncie:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A tak jsem odešel pouze se semenáčem "Štětkovce" a dvěma zimuvzdornými kaktusy..., a domluvil si nějaké mrazuvzdorné agávky... :roll:

PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 13:55 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Koukám, že tam vystavoval i pan Štajnocher se svojí velkoplodou argutou, ale nejspíš je to Ambrosia.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 14:27 
Administrátor
Administrátor

Ano...

Obrázek

S ním konkrétně jsem nemluvil, byl obsypaný dámami chtivých žen-šenu a podobných věcí...
Ale moc rád bych se s ním domluvil a k němu zajel....., mám to k němu kousek... Má docela zajímavý sortiment..
Ambrosie to byla na 100%. To druhé kiwi jsem nepoznal, takovýchto plodů je moře...

PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 15:35 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Ahoj Ivo, my Slováci, navštevujúci toto fórum, máme jednu otázku. :D :D Bude aj tento rok, a kedy cca výstava Citrusov a iných subtropických rastlín? Samozrejme myslím v Brne. 8-)

PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 15:58 
Administrátor
Administrátor

Tome, taháš ze mě informace, které dneska ještě nejsou prezentovatelné... :roll: /...až se výbor klubu probudí, možná to bude veřejné... :roll: /

Tak že jako první si do svých kalendářů napište:

Výstava citrusů a subtropických rostlin - Brno 2009

se koná :
jako každoročně ve Středisku volného času - Brno - Lužánky
od 30.10. /asi/ od 10.00 hod. do 18.00 hod.
31.10 od 9.00 hod. do 18.00 hod.
do 1.11. od 9.00 hod. do 16.00 hod.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 16:16 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

:oops: :oops: :lol: , Ivo, prepáč :lol: Ďakujem za informácie. Ivo, budú aj nejaké rastlinky napredaj?? Nevieš náhodou? :lol: A ja ťahám a ťahám, a nedám si pokoja. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 16:59 
Administrátor
Administrátor

:lol: Tome, co když ti na tohle neodpovím... :roll:
Nejsem /už/ členem klubu a tudíš ani výboru ... a tak nevím , na co se vlastně dohodli...
Ale určitě to bude jako každoročně - prodej rostlin bude - ale kdo nebo co se bude prodávat já zjistím případně až tam... pokud tam půjdu...

PříspěvekNapsal: 12 zář 2009 18:13 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Admin píše:
:lol: Tome, co když ti na tohle neodpovím... :roll:
Nejsem /už/ členem klubu a tudíš ani výboru ... a tak nevím , na co se vlastně dohodli...
Ale určitě to bude jako každoročně - prodej rostlin bude - ale kdo nebo co se bude prodávat já zjistím případně až tam... pokud tam půjdu...

Ok, ďakujem, totiž, tiež ak tam pôjdem, tak to bude príležitosť asi jediná kde sa stretneme, a ja si nakúpim. :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 13 zář 2009 08:58 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Admin píše:
pokud tam půjdu...

Ahoj, no ja dufam, že si aspon trochu najdeš čas.... a sa tam uvidime. Na vystave by isto malo byt nieco na predaj, isto bude predavat pan Urbanek svoje kavovniky, pan Zeman a Krivankovi citrusy a možno este niekto..... to sa uvidi.
Kam

PříspěvekNapsal: 01 říj 2009 09:02 
Administrátor
Administrátor

No, jako obvykle .. s křížkem po funuse ... :roll:
Výbor brněnského klubu začíná připavovat výstavu.

Tady je plakátek:

Obrázek

... je tam i upřesnění "otevíracích" hodin
Jen taková zajímavost... Povšimněte si plakátu... Středisko volného času Lužánky a citrusáři Brno pořádají.... - Není tam Citrusáři Brno a Středisko volného času...
Pro mne osobně je to jen o začátku konce organizace... /bývalé - naprosto skvělé... :roll: / ... ale to bych musel rozebírat "zákulisí" a to na "veřejnosti" dělat nebudu...

PříspěvekNapsal: 05 říj 2009 10:33 
Nový člen
Nový člen

Ivo, opravdu nechci, abyste litoval, že jste mne na vaše fórum vůbec pustil... tak jen pro ostatní vysvětlím.
Přes prázdniny se výbor neschází, takže poslední schůze klubu byla členská v červnu, na níž se již o výstavě předběžně hovořilo připomenutím podmínek zejména pro vystavující. Výstavu přece neděláme poprvé... Výbor se sešel po prázdninách 1. pondělí v září (tj. 7.) a prakticky celá schůze výboru byla věnována jen a jen výstavě a její organizaci. Také věci kolem prezentace výstavy - média, plakáty, dopisy klubům s pozvánkami atd. Daly se tisknout plakáty či letáky a teprve tehdy dostal předseda leták v pdf pro prezentaci na internetu. Poslal mi ho a já ho přeposlala Vám. Měsíc před výstavou. nemyslím, že by to bylo "s křížkem po funuse", takže, promiňte, ale vaše výtka se mi zdá dost nespravedlivá - tedy (samozřejmě ;) ) v tomto případě.
A co se týče vaší druhé poznámky - možná máte pravdu i když ... ten, kdo pronajímá prostory se chce zviditelnit a tak stále častěji trvá na tom, že výstavu pořádá on. Ale v každém případě se na to předsedy zeptám. Takže díky za tu poznámku.

PříspěvekNapsal: 05 říj 2009 10:43 
Nový člen
Nový člen

Tomáši, prodej bude zřejmě jako každý rok - zatím víme, že prodávat bude p. Urbánek (kávovníky, rangpur, mívá minigranátové jablko), dále by měl prodávat p. Zeman (citrusy, mívá i eucalypty, aloe vera aj.) a Křivánkovi (citrusy - zatím nepotvrdili, ale je to pravdědobné). Zvažuji, zda také nenabídnout pár mučenek (mám edulis, quadrangularis a ligularis), pár psidií a bougenvilley - malé rostliny za odpovídající ceny.
Více bych se měla dozvědět dnes na schůzi výboru nebo v sobotu na členské schůzi, tak dám vědět.

PříspěvekNapsal: 05 říj 2009 12:41 
Administrátor
Administrátor

Iva Hažmuková píše:
Ivo, opravdu nechci, abyste litoval, že jste mne na vaše fórum vůbec pustil... tak jen pro ostatní vysvětlím. ...

Paní Ivo, vůbec nemám čeho litovat...

...za skoro 3 roky v předsednictvu klubu jsem pochopil, jak se akce klubu plánují...

Já jsem zajišťoval docela dost akcí - zájezdů, výstav, zkoušek, přeborů, ... Tak že opravdu vím, jak se má co dělat, plánovat - hlavně v jakých termínech zveřejňovat..
Teď se moc omlouvám, že "vyperu" špinavé prádlo... :oops: , ale pro mne osobně je neochota lidí jak ve výboru, tak v členské zálkadně naprosto nepochopitelná... NIKDO nechce ani "zvednout" telefon, aby domluvil nějakou schůzku, případně návštěvu... /viz. první letošní výlet do Lednice... komplet jsem jej musel zajisti já (!) a hlavně vše v "šibeničním" temínu, protože ten, kdo to měl zajišťovat, na to "jaksi" zapoměl... (nebo se mu nechtělo?)/

Po loňské výstavě všichni svorně lamentovali, jak přišlo málo lidí... Tento rok začnou s propagací ještě o 14 dní později... :evil: :evil: :evil:

A takto bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho, ale jak již jsem napsal, nechci "prát špinavé prádlo", protože už jsem se na to nemohl dívat... - následoval můj odchod z klubu... :roll:

PříspěvekNapsal: 05 říj 2009 22:35 
Nový člen
Nový člen

Ivo, je to přece vaše fórum... a oba víme své, takže nemusíme zde nic moc rozebírat. Ale možná byste se divil, jak se dotčená část výboru (s úkoly pro výstavu) začala starat. Pozdě rozhodně není - pokud naopak spustíte "kampaň" příliš brzy, lidé stačí na výstavu zapomenout. Žel, na mnoha místech nám strhali letáčky nejpozději do 3. dne. I já u mne doma, když dám leták na vývěsku zahrádkářů u rozcestí, musím počítat s tím, že jej tam musím dát nejméně 2x až 3x - tak začínám 2 týdny před výstavou a poslední leták vyvěsím až 2 dny před výstavou. Občas tam vydrží aspoň do jejího začátku... To jsou holt lidé :evil: Pak je tu rozhlas, televize, pár časopisů - to vše je vyřízeno a obesláno. Jestli je někdo "líný" už teď nějak moc ohledně výstavy (respektive její přípravy) zajišťovat, tak jsem to jedině já. Sebekriticky přiznávám :oops: . Zatím hlavně chystám a připravuji pár svých rostlin, aby byly na výstavu co nejpěknější a lidem se líbily - ale to vlastně dělám průběžně už od jara.
A není také ani až tak tragicky nízká návštěvnost jako ochota lidí zaplatit dobrovolně aspoň symbolickou částku, když je vstupné dobrovolné. Možná nás poškozuje i pořádání výstav každý rok - hodně lidí si říká: když to nevyjde letos, tak půjdu příště. Vždyť to dělají každý rok... I na pražské výstavě byla letos návštěvnost k politování slabá.
A konečně: zeptala jsem se na ten "problém" s pořádáním a je to tak, jak jsem si myslela a napsala. Pokud chceme vystavovat v Lužánkách s propagací v přijatelné ceně pro klub, tak musíme - slušně řečeno "držet pusu a krok".

PříspěvekNapsal: 05 říj 2009 22:40 
Nový člen
Nový člen

Kdo bude prodávat zatím není definitivní. Účast jako vystavující potvrdil p. Zeman (už mám od něj soupis rostlin, které bude vystavovat, na vyhotovení popisek) a bude i prodávat. Rovněž p. Urbánek. U pana Křivánka se zatím neví, něco zřejmě odprodá i Trávníček. Takže snad budu vědět víc po členské schůzi.

PříspěvekNapsal: 06 říj 2009 13:24 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

Mě už taky někdo volal minulý týden ohledně výstavy. Bohužel jsem měl před výletem do Německa a Francie tak jsem ho odkázal aby se ozval koncem tohoto týdne. Sám nevím, kde budu rýsuje se mi ještě jeden výlet do Rakouska, Německa a Francie možná se pojedu podívat i do velmi vzdáleného koutu Španělska - Santiago de Compostela kousek nad Portugalskem. :mrgreen: Mám to letos na podzim hodně nabitý a ještě k tomu pracuji v lese a musím navozit dřevo na zimní sezonu ;)

PříspěvekNapsal: 06 říj 2009 18:56 
Nový člen
Nový člen

Zdeňku, volal vám pan Vrána z výboru klubu, je předsedou výstavní komise. Pokud byste chtěl na něj e-mail, napište mi SZ. Nebo pokud byste chtěl zase být hostem na naší výstavě, stačí napsat mně - stejně budu jako loni chystat popisky k rostlinám, tak budu od všech vystavujících potřebovat seznam rostlin.

PříspěvekNapsal: 29 říj 2009 20:06 
Pěstitel začátečník
Pěstitel začátečník

Dobrý den.Chcel by som sa vás opítať či by ste nevedeli o nejakej výstave v Žiline-tento mesiac.Ďakujem

PříspěvekNapsal: 30 říj 2009 08:23 
Administrátor
Administrátor

Dnes ráno mi přišel mejlík od Petě Brože s fotkami z příprav brněnské výstavy... Nemohu si je nechat pro sebe... ;) Snad se mi povede přiložit ZIPák.... ;)
Berte to jako pozvánku... Výstava dnes začíná ..
PS: Protože se mne hodně z vás ptá, kdy a jestli na výstavě budu , odpovídám veřejně pro všechny z vás... Budu na ní zítra - v sobotu - odpoledne /asi od 13.00 hod.

Přílohy:
zprava_296.zip [6.14 MiB]
220 krát

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 293 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina