SUBTROPICKÉ ROSTLINY od A do Z

Webový průvodce citrusy a dalšími rostlinami
Právě je 21 črc 2018 02:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odrůdy kiwi
PříspěvekNapsal: 06 zář 2009 14:47 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

V letošním roce nově získané odrůdy Act. arguta: Sachsen kiwi,Julia, NR-5, Kiwai(Honigbere),Rote Postdamer, Kens Red, Red Poll, Haerts, Beauty MeR,Ananas,Verona, Kiwino,Red Princes.
Act. purpurea:Kiwai Rouge.
Act. chinensis:Sun Green
Act.kolomikta:Arctic Beuty

Předmět příspěvku: Re: Odrůdy kiwi
PříspěvekNapsal: 06 zář 2009 18:14 
Administrátor
Administrátor

Vašku, musím jen blahopřát.. :shock: ;) Tohle určitě bude pěkné rozšíření našich sbírek.. - do budoucna.. ;)

PříspěvekNapsal: 15 zář 2009 05:59 
Administrátor
Administrátor

Zdeňku, jaké druhy kiwi jsi přivezl?

PříspěvekNapsal: 15 zář 2009 12:09 
Pěstitel expert
Pěstitel expert

jen Actinidie chinensis odrůdy Green light, Sorelli, Hayward a opylovače Tomuri a Belen ;)

PříspěvekNapsal: 14 pro 2009 16:20 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Chci se zeptat jestli je možné pěstovat v zaskleném balkonu s citrusy a jaká odrůda myslím samosprašná. Chtěl bych to vyzkoušet. Díky Josef.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2009 21:04 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Snad jedině by tam šla Issai.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2009 06:46 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Vašku je možné někde sehnat sazenici? Ale nevím jestli to půjde v nádobě.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2009 07:19 
Administrátor
Administrátor

Josefe , myslím že by tam šel pěstovat v postatě kterýkoliv druh arguty. Vaškův příklad vychází z pomalého růstu a hlavně samosprašnosti. Tak že značka "ideál".
Ovšem i při téhle variantě bude nádoba vždy omezujícím faktorem. Minimum bych doporučoval nádobu 100 litrů a výš... Ale já bych tuto cestu nevolil. Znám spoustu lidí, co s obavami před mrazy zasadili kiwi do skleníků a za 5 let nevěděli, co s ním - jednak obrovská rostlina, která je schopna "vyplnit" prostor skleníku a jednak malá úroda - protože když není hmyz ani pohyb vzduchu, ani samosprašnost nefunguje.
Raději sazenici vysaď ven - někam ke zdi domu. Tam ji bude líp! Místečko určitě najdeš.. ;)

PříspěvekNapsal: 15 pro 2009 21:53 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Admin píše:
Josefe , myslím že by tam šel pěstovat v postatě kterýkoliv druh arguty. Vaškův příklad vychází z pomalého růstu a hlavně samosprašnosti. Tak že značka "ideál".
Ovšem i při téhle variantě bude nádoba vždy omezujícím faktorem. Minimum bych doporučoval nádobu 100 litrů a výš... Ale já bych tuto cestu nevolil. Znám spoustu lidí, co s obavami před mrazy zasadili kiwi do skleníků a za 5 let nevěděli, co s ním - jednak obrovská rostlina, která je schopna "vyplnit" prostor skleníku a jednak malá úroda - protože když není hmyz ani pohyb vzduchu, ani samosprašnost nefunguje.
Raději sazenici vysaď ven - někam ke zdi domu. Tam ji bude líp! Místečko určitě najdeš.. ;)

Asi máš pravdu. Skusím někde sehnat nějaké sazenice ale nevím kde a prsknu je ven. Mám obavy jestli nezmrznou protože jsme na dost otevřeném prostranství a fučí tady hodně severák. No ale za pokus to stojí.

PříspěvekNapsal: 15 pro 2009 23:31 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Já ti na jaře něco pošlu.

PříspěvekNapsal: 16 pro 2009 07:12 
Administrátor
Administrátor

Josefe, buď absolutně v klidu. Arguty mají -30 st. Vysazoval jsem asi roční - 15 cm dlouhé řízkovance a zimu daly v pohodě. A to je mám vysazené na poli, kde neustále fučí... :roll:

PříspěvekNapsal: 16 pro 2009 20:57 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

vašek píše:
Já ti na jaře něco pošlu.

Tak to jsem hrozně rád že si půjdu dát panáka. Snad to pěstování zvládnu a když ne tak tady je mnoho dobrých lidiček že mně určitě poradí. Vašku všechno Ti zaplatím a to velice rád.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2009 20:14 
Nový člen
Nový člen

Já mám už několik let Issai v květináči. Je to řízek z Kruhu. Plodil mi letos již 4. rokem a na péči (spíš "péči" :oops: ), kterou mu věnuji, je ta jeho plodnost neuvěřitelná. Musím přiznat, že letos jsem ho na jaře ani nepřesadila... Od loňska je v květináči s hranou 16cm, v zimě v netopeném okeníku, na jaře jsem jen ostříhala několik odumřelých větviček a zkrátila dlouhé šlahouny a pak už jen zálivka dešťovkou a asi jen 3x s hnojivem (Krystalon). Loni měl kolem 30 plodů, skoro polovina velikosti cca 2/3 mého palce ( :shock: ), zbytek velikosti angreštu, letos kolem 40 plodů, ale většinou malých - jen jako ten angrešt a navíc neuvěřitelně pozdě. Vždy dozrával od asi 10. září, letos o dobře 5 týdnů později, část plodů se udržela až do výstavy :? . "Za odměnu" ho musím příští rok aspoň přesadit do většího květináče.
Vřele doporučuji. Přikládám foto z konce října.

Přílohy:
Issai X.2009.JPG
Issai X.2009.JPG [ 172.65 KiB | Zobrazeno 6397 krát ]

PříspěvekNapsal: 22 pro 2009 07:52 
Administrátor
Administrátor

Paní Ivo, vysaďte ji do země. Issai vydrží to, co ostatní druhy! Místo na ni určitě najdete. Plodů bude více a budou i trošku větší...

PříspěvekNapsal: 02 úno 2010 17:40 
Nový člen
Nový člen

Ivo, vy jste u mne byl, tak si možná pamatujete, jak "válčím" s málem místa :D . Dokonce i v posledních letech koupené meruňky, broskvoně a 2 hrušky, o vinné révě (cca 10 odrůd), muchovníku, borůvkách aj. ani nemluvě musím pěstovat v nádobách. Aspoň zatím, než se najde po revizi výsadby na zahradě nějaké místo. Zatím mi skončila v nádobě i červenoplodá arguta od Starkla, než bude kam dát.
Takže tahle Issai je vlastně takový nádobový pokus, co bude rostlina tolerovat, aby moc nenarostla a přece trochu zaplodila pro radost. ;) . Je to tím pádem i dobrý tip pro "balkonáře".

PříspěvekNapsal: 15 črc 2010 12:03 
aaaahojte :)

som konecne naspat, kolegyne na obede tak mam chvilku casu dastat sa nepozorovane aj sem :D
dostala som na jar od frajera kiwo, netusim ake, netusim odkial, lebo z neho premyslene odstrihal vsetky karticky, cenovky a vsetko :D
mam ho teraz v tom najvacsiom IKEA hlinenom crepniku pred domom na plnom slnku, a zda sa mi ze sa mu to moc nepaci. vyzaduje velmi vela vody, inak rychlo vadne. od toho aprila doteraz narastol slahun asi tak o 50 centimetrov a teraz sa zastavil. Pravdupovediac vobec netusim co s nim... do zeme ho este davat nechcem, lebo dom sa len rekonstruuje a vobec este nemam rozhodnute co so zahradou, ako bude vyzerat.... tak neviem.. mam ho nejak ostrihat aby pustal aj do stran, alebo co s nim? premiestnit ho do tiena, ci to sa mu moc pacit nebude..?

dakujem za kazdu radu, s touto potvorou si fakt neviem poradit sama

ajaaaa :D

PříspěvekNapsal: 16 črc 2010 07:24 
Administrátor
Administrátor

Ájo, ideálem by opravdu byla volná výsadba, ale pokud to ještě nechceš z uvedených důvodů, dej jej pryč alespoň z odpoledního slunce. /Zasadit "na volno" by jsi jej mohla i tak, za rok - dva tolik nenaroste a dá se přesadit./
Rozhodně bych ale teď nestříhal - jednak na to není doba, ale hlavně když obrazí, bude se v nádobě zbytečně vysilovat... Holt, nezbývá ti než zalívat a zalívat... ;)

PříspěvekNapsal: 28 črc 2010 11:27 
nooo tak jo. akurat neviem co s tym tienom, u nas ho moc nie je (cista sahara). nejak vymyslim a uvidime. teraz 4 dni prsalo ako sproste, to sa mu celkom pacilo. uvidime co spravi dalej :)

PříspěvekNapsal: 08 zář 2010 13:19 
Pokročilý pěstitel
Pokročilý pěstitel

Kolova 6 má letos taky pěkné plody, uvidíme, jak to bude chuťově.
Příloha:
P9030004.JPG
P9030004.JPG [ 133.63 KiB | Zobrazeno 6255 krát ]

PříspěvekNapsal: 24 zář 2010 11:41 
Ahojte,

ja, naprosty amater, som tu zas :oops:
tak to moje kiwo zhodilo komplet vsetky listy asi aby ma nastvalo, 3 tyzdne sa s nim nic nedialo a teraz nanovo obraza, ale az tesne pri zemi. zatial to vyzera na 3 nove konariky.
Ivo prosim potrebovala by som vediet, co s nim na zimu? to co teraz obrazilo znovu na zimu opadne? kam s nim? staci ho nechat v kvetinaci na chodbe kde by teplota pod nulu klesnut nemala? (nemam este vyskusane, v zime sme v dome este neboli)

vdaka za kazdu raduuu :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 81 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina